Чемпионат Беларуси 2018
21 тур

16 верасня - 17:45 (нядзеля)
Гродно, Стадион ЦСК «Неман» (вместимость – 8 479). 1200 гледачоў
+18°C, малооблачно / искусственное освещение с 46-ой минуты. Билет — 2,5-5 рублей (женщинам и детям до 14 лет – бесплатно).

Нёман (Гродна)

1:0 — Лягчылін Аляксей (7’)

2:0 — Лягчылін Аляксей (19’)

3:0 — Жукоўскі Валерый (39’)

4:0 — Яблонскі Максім (60’)

5:0 — Януш Николай (82’)

6:0 — Цеслюкевіч Павел (90+1’)

6 - 0 Іслач (Мінскі раён)
  • Пратакол
  • Відэа
  • Інтэрв'ю
  • Вынікі тура
Склады каманд:
19Курганскі Сяргей (Б) 24Туранок Сергей (Б)
8Пол Ралан Бебе Кінге 2Шагойко Александр (К) (73’)
(16’) 3Кантарыя Гіоргі 3Рахманаў Арцём
21Ёванавіч Міхайла 22Джон Уэсли (24’)
2Абуна Ндзана Жан-Патрык 13Слабашевич Артур (82’)
48Савасцьянаў Яўгеній 91Патоцкий Олег
(7’)(19’) 46Лягчылін Аляксей 19Талейко Максим 7(33’)
(60’)95(61’) 16Яблонскі Максім 16Алісейка Дзмітрый 33(75’)
(82’) 10Януш Николай 21Побудей Вадим 11(18’)
(39’)87(68’) 11Жукоўскі Валерый (К) 10Мичунович Мило
18(74’) 31Рассадкин Глеб 15Комаровский Дмитрий
Запасныя:
13Васілючак Уладзіслаў (Б) 1Хаткевич Егор (Б)
17Горбач Андрэй 7Быченок Александр 19(33’)
31(74’) 18Забелін Павел 8Бубнов Артём
24Якімаў Андрэй 11Холодинский Александр 21(18’)
25Лешка Яўгеній 20Ясюкевич Владислав
11(68’) 87Рудзік Філіп 33Зюлев Игорь 16(75’)
16(61’)(90+1’) 95Цеслюкевіч Павел 98Букаткин Никита
Галоўныя трэнеры:
Кавалевіч Ігар Жуковский Виталий
Памочнікі трэнера і афіцыйныя асобы:
Бацюта Павел Плют Павел
Кірэня Алег Мисюк Андрей
Шляхавы Сяргей Пачковский Сергей
Лазаковіч Юрый Лупанов Олег
Малышка Іван Пинчук Владимир
Лепшыя гульцы матчу (па версіі арганізатараў):
46Лягчылін Аляксей 91Патоцкий Олег
Галоўны суддзя:
Цинкевич Сергей (Осиповичи)
Суддзі на лініі:
Малютин Виталий (Могилёв) Романов Евгений (Могилёв)
Рэзервовы арбітр:
Тарасюк Денис (Брест)
Інспектар матчу:
Пыреев Николай (Минск)

Форма команд: зелёные майки, жёлтые трусы — белые майки и трусы.

Прамень 3-1 Тарпеда
Мінск 1-3 Віцебск
Шахцёр 0-0 Дынама-Мінск
БАТЭ 3-1 Дняпро
Смолевичи 1-2 Слуцк
Дынама-Брэст 2-0 Тарпеда-БелАЗ
Гомель 2-0 Гарадзея