Інспектар матчу:
Мацюшаў Віктар (Мінск)

Форма каманд: зялёныя футболкі і трусы — белыя футболкі і трусы.

АБСАЛЮТНАЯ ПЕРАВАГА

Псіхалагічна хлопцы настроены былі добра. Ніякага шапказакідальніцкага настрою не было і ў памоўцы. Каманда выйшла мабілізаваць і з першых хвілін проста-проста прыціснула суперніка да іх брамы.

Будзь гродзенцы крышачку больш ўдачлівыя, то ўжо да 35 хвіліне лік быў бы 4:0 або 5:0. Акрамя забітага Сенкевічам ўжо на другой хвіліне мяча, у сетку брамы Рудзенка маглі забіць тройчы Буцько, Кругленя, Сенкевіч, Чайка. Кругленя і Сенкевіч выходзілі адзін на адзін з брамнікам, але абодва разы мяч у браіу не патрапіў. Кругленя прабіў міма, а Сенкевіч прабіў брамніка, але ледзьве каціўшыйся мяч з лініі брамы выбіў абаронца. Чайка выдатна на замаху прыбраў абаронцу і левай прабіў у верхні далёкі кут брамы. І ўсё ж для случчакоў мяч прасвістаў над папярэчынай. Буцько ж страляў, страляў і ў канцы першага тайма дамогся свайго. На 11-й хвіліне ён пасля падачы Квенцара прабіў галавой і мяч трапіў у штангу, на 22-й пасля падачы з кутавога зноў галавой паслаў мяч міма, на 35-й пры выхадзе 1 на 1 не змог перакінуць брамніка... І ўсё ж, за старанні ён быў узнагароджаны. На 42-й хвіліне мяч пасля рыкашэту адляцеў да нападніка, які знаходзіцца ў штрафной плошчы пад вострым вуглом да брамы, і ён хлёстка прабіў міма брамніка - 2:0.

Слуцкая каманда першы ўдар па браму Шышлова нанесла на 37-й хвіліне, аднак галкіперу жоўта-зялёных ўступіць у гульню ў гэтым эпізодзе не прыйшлося - Хацько прабіў міма брамы.

ДАВЯЛІ ДА БУЙНОГО

Нягледзячы на ​​багацце замен, якія былі праведзены камандамі ў другой тайме, малюнак гульні ў цэлым захаваўся. Вядома, стала прыкметней больш спакойна каля брамы гасцей, аднак гродзенцы ўсё так жа валодалі мячом. Праз шэсць хвілін пасля перапынку лік стаў буйным. Кругленя ўзяў гульню на сябе, увайшоў у штрафную, зрушыўся з левага краю ў цэнтр і правай прабіў у далёкі кут брамы - 3:0. З кожнай хвілінай гульня прымала больш спакойны характар. Адны ўжо не рваліся да брамы суперніка, а другія змірыліся з паразай. Ды і невыносная спякота адбівалася на дзеяннях хлопцаў. Тэмпература паветра прагрэлася да +31 градуса па Цэльсіі, а што рабілася на штучным полі, адным футбалістам вядома. Магчыма, менавіта такое пекла стала прычынай мноства памылак у завяршальнай стадыі нападаў жоўта-зялёных. І замены не дапамаглі. Гасцей гэта таксама тычыцца. За пяць хвілін да канца асноўнага часу яны не змаглі прабіць вароты «Нёмана» нават з адзінаццаціметровай адзнакі.Курловіча, які выйшаў у другім тайме  збілі ў штрафной. Пацярпелы сам падахвоціўся выканаць прысуд, аднак адабраць «сухар» у Шышлава не змог - удзельнік Лігі Чэмпіёнаў у складзе БАТЭ трапіў мячом у папярэчыну.

ВЫНІКІ МАТЧА

Гродзенцы ў гэтай сустрэчы ўпэўнена ўзялі тры ачкі, упершыню ў гісторыі перайграўшы рэзервістаў «Слуцка» у матчы на ​​першынство дублёраў. Цяпер у жоўта-зялёных стала 26 ачкоў, і яны на адно ачко апярэдзілі мінскіх дынамаўцаў, якія ўчора згулялі ўнічыю з «Іслаччу». Пасля 14-ці тураў каманда Траско на адно ачко адстае ад «Шахцёра», які размясціўся на трэцім радку турнірнай табліцы. Сенкевіч за дубль забіў свой дзявяты мяч і будзе рыхтавацца да заўтрашняга матчу асновы. Дубль «Нёмана» падоўжыў сваю бяспройгрышную серыю да 9 матчаў, а пераможную - да 4. Чакаем апошняга тура першага круга, у якім нашы хлопцы ў гасцях згуляюць з наваполацкім «Нафтанам».

Дынама-Брэст 0-1 Крумкачы
Мінск 8-0 Граніт-Мікашэвічы
БАТЭ 7-2 Віцебск
Іслач 0-0 Дынама-Мінск
Белшына 5-1 Нафтан
Славія-Мазыр 1-4 Шахцёр
Тарпеда-БелАЗ 5-3 Гарадзея