Галоўны суддзя:
Ракса Вадзім (Гродна)
Суддзі на лініі:
Савош Аляксандр (Гродна) Надзіеўскі Віталій (Гродна)

Дубль гродзенскага «Нёмана» сённяшняй гульнёй завяршыў гульнявую праграму міжсезоння. На гэты раз яна апынулася як ніколі кароткай. У мінулым годзе маладзёжка жоўта-зялёных перад стартам чэмпіянату згуляла 5 матчаў, а ў гэтым – толькі тры. Апошнім спарынг-партнёрам стаў бронзавы прызёр першынства Гродзенскай вобласці 2015 года «Шчучын».

7 сакавіка 2015 года мы таксама гулялі з гэтым супернікам у Гродна і перамаглі тады 5:0. Стартавы склад нашай маладзёжкі абнавіўся ў параўнанні з той гульнёй на 54% (5 новых футбалістаў з 11), а склад ў цэлым – на 50% (9 з 18). У першых 11 засталіся Шышлоў, Квенцар, Забелін, Сянкевіч і Лукашын, дадаўся ў аснову апорны гулец Агурцоў, які ў мінулым годзе выходзіў на замену. Як і ў леташняй сустрэчы з лаўкі запасных пачыналі яшчэ чацвёра гульцоў. І ў мінулым годзе, і ў гэтым, у другім тайме на поле з'явіліся Сай, Чайка і Семяновіч.

Змянілася каманда прыстойна. Як аказалася не толькі ў складзе, але і ў якасці гульні. Пяць мінулагодніх галоў было забіта ўжо да 33 хвіліне, а да канца матчу гульцы Дзмітрыя Троска вызначыліся яшчэ 6 разоў, давёўшы пераможны лік да 11:0.

Апісваць такую колькасць галоў не мае сэнсу. Стараліся ўсе хлопцы. Тры мячы забіў Буцько, па два мяча адправілі ў сетку маладога Калечыца Сенкевіч, Лукашын і Сарокін.

Дарэчы, калі б не Калечыц, злавіўшы, калі пры такім рахунку можна так выказацца, кураж, то ўжо да антракту лік у матчы мог дарасці да двухзначнага. Сенкевіч, Сарокін, Хвалько, Забелін і Лукашын зрабілі з абароны суперніка прахадны двор, але галкіпера «Шчучына» перагульваць атрымлівалася не заўсёды. Тым не менш, мячы ў яго сетку заляталі рэгулярна. Усяго такіх набралася 9. За 24 хвіліны да канца гульні замест яго выйшаў палявы гулец пад прозвішчам Гаўрыльчук, але і яму сухім застацца не атрымалася.

Забіўшы 11 неўзаемных галоў, дубль жоўта-зялёных адчуў смак забітага гала. Верым, што і ў гэтым годзе другая каманда «Нёмана» пакажа прыгожы атакуючы футбол. Усё ў суботу на стадыён, хлопцы ў першым туры сустракаюцца з камандай «Граніт-Мікашэвічы».

Ліда 2-0 Нёман
Слонім 0-1 Нёман