Апет Аляксандр (Барысаў)
Інспектар матчу:
Каліноўскі Васіль (Мінск)

Форма каманд: жоўтыя футболкі і трусы —  зялёныя футболкі і трусы.

На матч супраць таго, хто ідзе ў лідзіруючай групе дубля БАТЭ былі адпраўленыя адразу некалькі гульцоў асноўнага складу. Трэніруючыя з асновай гульцы з большага ўмацавалі абараняліся парадкі гродзенскага дубля. Месца ў браме заняў Жураў, па краях абароны – Лешка і Анюкевич, Дземідовіч і Смунёў – у цэнтры абароны, а Журневіч заняў месца адзінага форварда.

Крыху больш за гадзіну на поле ішла роўная барацьба з невялікай перавагай прыезджай каманды. Да перапынку жоўта-зялёным удалося выйсці наперад і правесці некалькі нядрэнных нападаў, у кожнай з якіх прыняў удзел Ян Сенкевіч. На 11-й хвіліне яго перадачай са штрафнога не змог скарыстацца Анюкевіч, які застаўся сам-насам з галкіперам гаспадароў. Першым дотыкам абаронца ударыў па мячу, а з паўторным ударам справіўся Тузай. Праз пяць хвілін гродзенцы ўсё ж выйшлі наперад. Сенкевіч адабраў мяч у паўабаронцы, увайшла ў штрафную, двойчы крутануў абаронцаў БАТЭ і прастрэліў уздоўж лініі брамавай на супрацьлеглы край, куды накіраваўся Аляксандр Носко. Гродзенец стрымана унутраным бокам ступні паклаў мяч у правы ад брамніка ніжні кут варот – 0:1. На 27-й хвіліне госьці маглі лік павялічыць, але дакладнай перадачай Сенкевіча, які зноў абакраў абаронцу перад штрафной, не скарыстаўся Кругленя. З яго ударам справіўся брамнік гаспадароў і перавёў мяч на кутавы. Адзіны па-сапраўднаму небяспечны момант гаспадары стварылі ў самым пачатку тайма, калі пасля розыгрышу кутавога Малькевіч прабіў нізам. Мяч ляцеў у кут брамы, але Жураў паспеў падставіць руку і адвесці пагрозу.

Незадоўга да перапынку замест Круглені на полі з'явіўся Буцько, а са стартавых хвілін другога тайма месца ў браме заняў Шышлоў. На жаль, ледзь не першая небяспечная атака гаспадароў дазволіла ім лік у матчы зраўняць. Следствам гэтага стала чарада памылак нашых абаронцаў. Бяда прыйшла з левага краю абароны, адкуль праціўнік і уварваўся ў штрафную. Анюкевіч не перашкодзіў Мухамедову скінуць пад удар Кухарчыка, а Дземідовіч не паспеў перашкодзіць прабіць таго па браме – 1:1.

Яшчэ да шасцідзесятай хвіліны гродзенцы кантралявалі. На 57-й хвіліне Кругленя ў цэнтры падужаўся за мяч, а Агурцоў у дотык перакінуў мяч праз некалькіх гульцоў гаспадароў, куды прарваўся Буцько. Аляксандр сам адваяваў мяч у дваіх абаронцаў і выскачыў адзін на адзін з брамнікам, аднак прабіў прамалінейна і дазволіў галкіперу БАТЭ адбіць гэты ўдар. Праз дзве хвіліны Буцько паспрабаваў трапіць у браму з-за штрафной – зноў Тузай быў на вышыні.

Пасля гадзіны гульні рушыў услед шэраг замен, што значна паўплывала на далейшых ход гульні. Гродзенцы агрызнуўся яшчэ адзін раз. На 70-й хвіліне Смунёў ад сваёй штрафной паслаў мяч да брамы суперніка, Буцько мяч падхапіў і аддаў Сенкевічу, які добра прабіў у далёкі кут. На гэты раз за гаспадароў згуляла штанга. Не шанцуе, так не шанцуе...

Далей гуляла толькі барысаўская дружына. Два добрых моманту былі ў Кухарчыка, два ў Мухамедава, галавой не трапіў у створ Буяк. А калі ўжо ішла першая дададзеная хвіліна сустрэчы, блытанінай гродзенскіх абаронцаў скарыстаўся які выйшаў за дзесяць хвілін да канца матчу Пацёмкін, які з блізкай адлегласці адправіў мяч міма Шышлова.

Мінск 9-0 Славія-Мазыр
Слуцк 1-3 Нафтан
Белшына 3-0 Іслач
Віцебск 0-3 Гарадзея
Дынама-Мінск 3-0 Граніт-Мікашэвічы
Тарпеда-БелАЗ 0-1 Дынама-Брэст
Крумкачы 1-3 Шахцёр