Склады каманд:
1Сай Дзмітрый (Б) 24Туранок Сяргей (Б)
46Снігіра Андрэй 16Шыла Аляксей
15Лысенка Вадзім 3Хмелеўскі Уладзіслаў (К) (41’)18(85’)
3Хвалько Ягор 14Макар Дзмітрый
(53’) 14Квенцар Максім (К) 17Федзючак Канстанцін 2(46’)
18Агурцоў Антон 5Доўгель Аляксей
20(46’) 29Носко Аляксей 19Бурма Захар
8Сарокін Антон 6Парываеў Андрэй (6’)
(41’)(87’) 11Сенкевіч Ян 11Богдан Аляксей 7(57’)
88(81’) 12Кругленя Максім 10Марыніч Сяргей (10’)(85’)
(25’) 17Лукашык Аляксей 8Клачко Дзмітрый (39’)(53’)
Запасныя:
35Шышлоў Максім (Б) 12Клеўко Павел (Б)
5Пілец Кірыл 2Сіцько Арцём 17(46’)
29(46’) 20Усовіч Марк 4Пішчала Антон
23Васкабойны Дзяніс 7Матусевіч Аляксандр 11(57’)
32Сырыська Уладзіслаў 9Дубікоўскі Аляксандр
12(81’) 88Чайка Мікіта 15Клачко Аляксандр
92Семяновіч Яўгеній 18Палазкоў Міхаіл 3(85’)
Суддзі на лініі:
Дораш Віталій (Гродна) Садоўскі Аляксей (Гродна)
Рэзервовы арбітр:
Ракса Вадзім (Гродна)
Інспектар матчу:
Абелеўскі Аркадзій (Гродна)

Форма каманд: жоўты майкі і трусы белыя майкі і трусы.

У мінулым туры абедзве каманды дома прымалі сваіх супернікаў. Дубль «ваўкоў» згуляў унічыю з «Белшынай» 1:1, а нашы хлопцы пераігралі аднаго з лідэраў чэмпіяната моладзь барысаўскага БАТЭ 1:0. Пасля сямі матчаў каманды размясціліся адзін вакол другога: у жоўта-зялёных 9 ачкоў і 11-і радок у турнірнай табліцы, а ў «Іслачы» – 7 ачкоў і дванаццатае месца.

Гульня абяцае быць цікавай і ўпартай. Ужо зусім хутка трэнеры абвесцяць склады сваіх каманд.

Сталі вядомы гульцы, якія выйдуць на поле з першых хвілін. У гасцей са старту на поле з'явяцца тры аксакала – брамнік Сяргей Туранок (1986), абаронцы Андрэй Парываеў (1982) і Дзмітрый Макар (1981). Апошні добра вядомы гродзенскім заўзятарам, які выступаў за жоўта-зялёных на працягу трох сезонаў (2007-2009). Дзмітрый згуляў за наш клуб 33 матчы і забіў 8 галоў.

У нашай камандзе змены мінімальныя. Не згуляе сёння абаронца Мікіта Беценя. Яго месца на правым краі абароны са стартавых хвілін зойме Андрэй Снігіра

Першы тайм.

Замест таго, каб павесці ў ліку ў два мячы, наша каманда два прапусціла. У самым дэбюце матча жоўта-зялёныя прыстойна прыціснулі суперніка да брамы. Чатыры запар кутавых неслі рэальную небяспеку. Пры адным з іх мяч трапіў у, ляжачага на лініі, гульца ваўкоў і вылецеў за межы поля. Здавалася, што вось-вось хлопцы змогуць даціснуць суперніка, але выйшла інакш. Лысенка не разлічыў сілу паса, а Парываеў дагнаў мяч і прабіў міма нашага брамніка. Не паспелі гродзенцы апамятацца, як Марыніч адправіў мяч у браму Сая ў другі раз. Нападнік гасцей адзін разабраўся з трыма абаронцамі і з лініі штрафной прабіў у далёкі ад брамніка кут брамы - 0:2.

Да гонару жоўта-зялёных трэба сказаць, што каманда не апусціла рукі і на 25-й хвіліне адыграла адзін мяч. Сарокін зрабіў далёкую перадачу на Лукашыка і той перакінуў на Туранка, які выйшаў на перахоп - 1: 2. Гаспадары працягвалі атакаваць і мелі шэраг добрых магчымасцяў. Чаго толькі варта выхад два ў два з ударам Сенкевіча ў стойку брамы. І зноў спрацавала правіла - не забіваеш ты, вымай са сваіх. Макар зрабіў выдатную перадачу з левага краю і Дзмітрый Клачко пасля яшчэ адной грубай памылкі нашага абаронцы слёту прабіў па пустой браме. Сышлі госці ў адрыў ўсяго на дзве хвіліны. У наступнай жа атацы абаронца гасцей рукамі спыніў Лукашыка ў штрафной плошчы і суддзя прызначыў адзінаццаціметровы ўдар. Сенкевіч не пакінуў шанцаў галкіперу гасцей - 2:3...

Поўная перавага жоўта-зялёных у другім тайме абярнулася толькі адным голам. За тры хвіліны да канца другі раз у матчы не па правілах згулялі ў сваёй штрафной госці і Сенкевіч зноў рэалізаваў адзінаццаціметровы ўдар - 3:3.

НЁМАН-д (Гродна) — ІСЛАЧ-д (Мінскі раён) – 3 : 3 (2 : 3)

Нёман-д: Сай – Снігіра, Лысенка, Хвалько, (к) Квенцар – Носко Аляксей, Агурцоў - Сарокін, Сенкевіч, Кругленя – Лукашык. Запасные гульцы: Шышлоў – Пілец, Усовіч, Сырыська, Васкабойны, Семяновіч, Чайка.

Галы: 0:1 — А.Парываеўв (6, пас – памылка Лысенка), 0:2 — С.Марыніч (10), 1:2 — А.Лукашык (25, пас – А.Сарокін), 1:3 — Д.Клачко (39-г, пас – Д.Макар), 2:3 — Я.Сенкевіч (41, з пенальці за фол ____ супраць А.Лукашыка), 3:3 — Я.Сенкевіч (87, з пенальці за гульню рукою).