Чемпионат Беларуси 2020
10 тур

21 траўня - 19:00 (чацвер)
Гродно, Стадион ЦСК «Неман» (вместимость – 8 479).

Нёман (Гродна)

1:1 — Рассадкін Глеб (43’)

2:1 — Жукоўскі Валерый (70’, пен)

3:1 — Марушыч Зоран (90’)

3 - 1 Тарпеда-БелАЗ (Жодзіна)

0:1 — Юсов Дмитрий (10’)

  • Пратакол
  • Відэа
  • Інтэрв'ю
  • Вынікі тура
Склады каманд:
91Дудар Дзмітрый (Б) 30Сямук Родион (Б)
(76’) 4Васильев Андрей 3Устинов Виталий
(80’)25(86’) 7Кадымян Гегам 8Рамос Да Пенья Габриэль
(70’)5(72’) 11Жукоўскі Валерый (К) 13Николаевич Никита 90(46’)
(43’)78(58’) 13Рассадкін Глеб 16Алісейка Дзмітрый
18Забелін Павел 17Юсов Дмитрий (10’)99(60’)
23Слабашэвіч Артур 20Велозу Сантуш Луиз Фелипе (81’)
(53’) 24Якімаў Андрэй 33Горбачик Валерий 19(83’)
28Стойкавіч Даніел 55Капленко Никита
(90’) 45Марушыч Зоран 88Яшин Дмитрий
46Лягчылін Аляксей 81Степанов Никита
Запасныя:
19Курганскі Сяргей (Б) 92Козлов Алексей (Б)
11(72’)(81’) 5Вягера Раман 6Премудров Кирилл
8Шигайбаев Эмир 11Левицкий Денис
9Пасевіч Раман 18Щерба Владимир
14Мурачоў Алег 19Леанович Кирилл 33(83’)
17Хвалько Ягор 25Павлюковец Юрий
7(86’) 25Лешка Яўгеній 90Антилевский Дмитрий 13(46’)
29Іваноў Дзмітрый 99Журневіч Васілій 17(60’)
13(58’) 78Яблонскі Максім
Галоўныя трэнеры:
Кавалевіч Ігар Пунтус Юрий
Памочнікі трэнера і афіцыйныя асобы:
Нявінскі Уладзімір Зеневич Сергей
Кірэня Алег Войцехович Анатолий
Шляхавы Сяргей Панковец Алексей
Лазаковіч Юрый Викторович Андрей
Малышка Іван Ясюкевич Андрей
Шматко Сергей
Чепик Максим
Чернухо Олег
Чернухо Владимир
Лепшыя гульцы матчу (па версіі арганізатараў):
11Жукоўскі Валерый 88Яшин Дмитрий
Галоўны суддзя:
Чистов Сергей (Минск)
Суддзі на лініі:
Игнатюк Антон (Минск) Пранович Евгений (Минск)
Рэзервовы арбітр:
Шиян Никита (Дзержинск)
Інспектар матчу:
Величко Валерий (Минск)
Дэлегат:
Шабуня Евгений (Минск)

Форма команд: зелёные майки и трусы - белые майки, чёрные трусы.

Дынама-Брэст 1-3 БАТЭ
Славія-Мазыр 1-1 Гарадзея
Шахцёр 4-0 Белшына
Слуцк 1-1 Рух
Іслач 1-2 Энэргецік-БДУ
Віцебск 1-1 Дынама-Мінск
Смолевичи - Мінск