«Нёман» U-19: вынікі восеньскага адрэзка Вярнуцца да спісу

Перад пачаткам другога круга раскажам аб індывідуальных паказчыках гульцоў да перапынку і падвядзем вынікі самай старэйшай нашай юнацкай каманды «Нёман» U-19 (1998/99 года нараджэння).

У мінулым сезоне хлопцы 1999 года нараджэння ў чэмпіянаце занялі 10-е месца з 17 удзельнікаў, а многія юнакі 1998 года ўжо выступалі старэйшую каманду юнацкага першынства Беларусі.

СЕЗОН 2016/17

Трэнерскі штаб каманды «Нёман» U-19: галоўны трэнер – Іван Белава, трэнер – Уладзімір Гусінец.

Лічбавыя паказчыкі каманды ў першай палове першынства: +5=2-2, рознасць мячоў 28/11. У першай тройцы каманд жоўта-зялёныя змаглі адабраць толькі 1 ачко з 10, аднак па выніках першага круга гродзенцы размясціліся на трэцяй пазіцыі.

Дома нашы хлопцы правялі 4 матчы (у табліцы паказаныя болдам), у якіх ні разу не прайгралі і набралі 8 ачкоў: +2=2-0, рознасць мячоў 18/04. На выездзе гродзенцы згулялі горш, набраўшы ў 5 матчах толькі 7 ачкоў: +2=1-2.

ТУРНІРНАЕ СТАНОВІШЧА

На зімовы перапынак нашы юнакі сышлі займаючы пятае месца ў сваёй групе. Уся барацьба за месца ў чацьвёрку мацнейшых у хлопцаў яшчэ наперадзе. Нагадаем, што па рэгламенце спаборніцтваў, восем лепшых каманд з двух груп працягнуць на другім этапе барацьбу за медалі першынства.

U-19. Першынства Беларусі 2016/17. Група «А»

Падрабязная табліца першай паловы групавога этапа

U-19. Першынства Беларусі 2016/17. Група «Б»

ІНДЫВІДУАЛЬНЫЯ ПАКАЗЧЫКІ

У восеньская частцы першынства былі задзейнічаны 26 гульца з 31 заяўленых: 2 брамніка, 10 абаронцаў, 13 паўабаронцаў і 5 нападнікаў.

Поўныя статыстычныя дадзеныя па кожнаму гульцу каманды (закладка «Статыстыка»)

КАПІТАН
Капітанам каманды былі два гульца. Восем матчаў з капітанскай павязкай правёў Ягор Главіцкі, адзін раз каманду на поле выводзіў Мікіта Бяценя.

ЛІДЭРЫ
Ва ўсіх дзевяці матчах прымалі ўдзел тры гульца: Максім Грыгор'еў (710 хвілін, або 87,65% ад гульнявога часу), Кірыл Пілец (661/81,60%) і Арцём Пакачайла (523/64.57 %%). Ніхто з гульцоў не правёў першы круг без замен.

БРАМНІКІ
У дзевяці сустрэчах было задзейнічана два брамніка. Ігар Калядэнка згуляў у шасці гульнях (416 хвілін, 51,36% гульнявога часу; 1 гульня на нуль, 5 прапушчаных мячэй, 83'12'' умоўны інтэрвал паміж галамі), а Андрэй Агапаў выходзіў на поле ў пяці матчах (394 хвілін, 48,64% гульнявога часу; 1 сухі матч, 6 прапушчаных мячоў, 65'40'' умоўны інтэрвал паміж галамі).

ГАЛЫ
28 забітых мячоў на рахунку 12 гульцоў. Лепшым бамбардзірам каманды з'яўляецца Кірыл Пілец (6 мячоў), следам за ім з пяццю забітымі мячамі ідзе Максім Грыгор'еў (1 з пенальці). 4 мячы забіў Эдгар Лех, 3 – Ігар Васільчук (1 пенальці), 2 – Мікіта Бяценя і Ягор Главіцкі (1 пенальці), па 1 – Кірыл Капко (пенальці), Арцём Кузьміцкі, Мікіта Кулічкоў, Ілля Леўша, Марк Усовіч і Роберт Сенкель .

ПАСЫ
21 дзейсную перадачу запісалі на свой рахунак 10 гульцоў. Лідэрам у гэтай намінацыі з'яўляецца Эдгар Лех - 5 галявых пасаў. Тры разы асыставаў сваім партнёрам Ягор Васільчук, дзве галявыя перадачы запісаў Мікіта Бяценя. Астатнія дзевяць гульцоў зрабілі па адной такой перадачы.

ПЕНАЛЬЦІ
Пенальці ў браму суперніка прызначаўся чатыры разы. Тры спробы аказаліся выніковымі. Ягор Васільчук, Максім Грыгор'еў і Ягор Главіцкі рэалізавалі свой шанец, а вось брамнік Андрэй Агапаў з адзінаццаціметровай адзнакі прабіў недакладна. У нашу браму пенальці прызначаліся тры разы, аднак рэалізаваны толькі адзін з іх. Адзін раз супернік прабіў міма, а другі раз выручыў брамнік жоўта-зялёных Ігар Калядэнка.

ГРУБАСЦЬ
У дзевяці матчах жоўта-зялёныя зарабілі 20 папярэджанняў. Па тры жоўтых карткі зарабілі Ягор Главіцкі і Максім Грыгор'еў.