Першая ліга Вярнуцца да спісу

Здымак: Юрый Піваварчык (intex-press.by)

У чацвёртым туры прынялі ўдзел шасцёра арандаваных у «Нёмана» гульцоў. У запасе застаўся толькі Васілючак. Галоў ніхто з нашых не забіў, папярэджанняў не атрымліваў.

Здымкі: Воля Трафімовіч (суполка Укантакце ФК «Баранавічы»)

«Баранавічы» – «Смаргонь» - 3:3. У мінулым туры «Баранавічы» адыграліся з мінус двух, а на гэты раз з мінус трох. Госці на 50-й хвіліне забілі трэці мяч, аднак ужо праз хвіліну гаспадары змаглі размачыць вароты «Смаргоні». Гэты гол дазволіў чырвона-сінім паверыць у сябе і яны змаглі яшчэ двойчы засмуціць суперніка і выцягнуць такі безнадзейны матч. У складзе гасцей на поле выходзіў толькі Ганчарук (заменены на 68-й хвіліне), а вось Васілючак застаўся ў запасе. У складзе гаспадароў поўны матч адыграў Косцючык, Забелін быў заменены на 63-й хвіліне, а Цеслюкевіч выйшаў на поле адразу пасля перапынку і зрабіў адну галевую перадачу.

Здымак: Дзмітрый Суганяеў (суполка Укантакце ФК «Прамень»)

«Прамень» (Мінск) – «Ліда» - 0:1. Адзіны мяч на 63-й хвіліне сустрэчы зрэзаў у свае вароты Архіпаў, хоць першапачаткова ў розных крыніцах з'явілася інфармацыя, што гол забіў Гольцаў. Юра знаходзіўся побач з Архіпавым, але мяча не дакранаўся. Гольцаў адыграў увесь матч, а Лукашын быў заменены на 60-й хвіліне сустрэчы.