Шэп Андрэй (Брэст)
Суддзі на лініі:
Акамелкаў Уладзімір (Брэст) Пашкевіч Дзяніс (Брэст)

Форма каманд: сінія майкі і трусы — жоўтыя майкі і трусы.

Упершыню з пачатку года склад гродзенскага клуба быў набліжаны да аптымальнай. У стартавым складзе супраць берасцейцаў на поле выйшлі Васілюк і Васькоў, што, несумненна, ажывіла гульню «Нёмана». Асабліва на хуткасць развіцця нападаў паўплывала з'яўленне Васькова, які раз за разам напружваў суперніка сваімі рэйдамі. Васілюк ж асаблівага жадання не выяўляў, аднак практычна любая яго сустрэча з мячом мела востры працяг. У стартавым складзе звыкла занялі свае месцы брамнік Курганскі, а таксама абаронцы Лешка – Сасноўскі – Пазняк – Анюкевіч.

Злучным звяном паміж лініямі стаў Дурай, добра глядзеўся на гэтай пазіцыі ў папярэдняй сустрэчы. І ў гэтым матчы украінец адыграў вельмі плённа. Дурай выдатна арыентуецца ў складаных сітуацыях, пастаянна нацэлены на атаку, а колькасць пасоў назад абмежавана. Акрамя таго, з яго ростам ён небяспечны пры стандартах. Пасля аднаго з кутавых толькі брамнік дынамаўцаў не дазволіў украінцу вызначыцца. У апошні момант Дзячко ледзь закрануў мяч, змяніў траекторыю яго палёту і не дазволіў адправіць паўабаронцу мяч у пустую браму.

На процілеглым ад Васькова флангу добра адпрацаваў Чухлей. Да перапынку ён працаваў на стварэнне нападаў «Нёмана», а пасля сыходу Лешка, заняў яго месца і сыграў як сапраўдны абаронца. Андрэй паступова набірае форму і з кожным матчам выглядае ўсё больш упэўнена. Кавалюк сыграў добра, але крыху ніжэй за свае магчымасці, а Канцавы звыкла, на мяжы фолу, змагаўся за кожным мячом, які ляціць у яго бок і пры першай жа магчымасці пагражаў браме суперніка.

Увогуле, малюнак гульні каманды была даволі жывы, хуткасці – часам залімітавыя. Гродзенцы гулялі першым нумарам, а гаспадары – на контратаках. Футбол у выкананні двух каманд глядзеўся, магчымасці забіць былі як у адных, так і ў іншых. І калі нашым хлопцам пры завяршэнні сваіх атак не хапала дакладнасці (Канцавы, Дурай, Васілюк – прабілі міма), а велізарны лік прастрэлаў Васькова і Чухлея не знайшлі адрасата, то супернікам вызначыцца перашкодзіў Курганскі, тройчы які выратаваў каманду.

Пасля перапынку трэнер дынамаўцаў выпусціў абсалютна новы склад, у нас жа адбылася толькі змена брамніка. Аднак ужо праз тры хвіліны прыйшлося вымушана замяніць Лешка. Замест яго выйшаў Бомбель і першым жа дотыкам мог адкрыць лік у матчы. Пасля падачы кутавога мяч дайшоў да Артура, але і яго ўдар быў недакладны. Бомбель добра ўпісаўся ў гульню і адпрацаваў да канца матчу на прыстойных хуткасцях. Менавіта ў гэтым яму саступілі абаронцы, што прывяло да двух жоўтых картках і прызначэнню адзінаццаціметровага ўдару, які выразна рэалізаваў на 62-й хвіліне Канцавы – 0:1.

Праўда, ужо праз пяць хвілін пачыналі з цэнтра поля ўжо жоўта-зялёныя. Дыбін быў першым на падборы у нашай штрафной і па-майстэрску прабіў у дзевятку. Жураў быў не ў стане дапамагчы: вельмі ж добра лёг на нагу суперніка мяч – 1:1.

Пасля 70-й хвіліны пачаліся замены і ў нас. У першую чаргу памянялася ўся пярэдняя лінія і на полі з'явіліся Вяргейчык, Сенкевіч, Лукашын і Сарокін. Ад гэтага хуткасці ў матчу не змяніліся. Моладзь падтрымала прапанаваны тэмп і неўзабаве дынамаўцы парушылі правілы ў сваёй штрафной яшчэ раз. Не вытрымаў такога напору Стрыжэўс і навошта-то згуляў рукой, спыніўшы, тым самым, флангавы прастрэл Сенкевіча. На гэты раз з Асніным разабраўся Бомбель – 1:2.

Да канца матчу лік ужо не памяняўся, хоць момант у «Нёмана» быў. Памылка Зіновіча прывяла да выхаду Вяргейчыка сам-насам з брамай, але Кірыл біць не стаў, а пайшоў у абвод галкіпера ў бок вяртаўся паралельным курсам абаронцы і страціў мяч. Атака гасцей відавочна перагульвала абарону «Дынама», што вылілася яшчэ ў два папярэджанні, адно з якіх стала для Кавальчука другім. Канцоўку матчу «Дынама» правяло дзесяцёх. За хвіліну да канца асноўнага часу выйшлі Забелін, Кавалёнак і Хвалько і яшчэ паспелі адыграць хвілін шэсць. А апошні, нават картку атрымаў, груба зрубіў у цэнтры поля суперніка.

Граніт-Мікашэвічы 1-0 Нёман
Гарадзея 2-0 Нёман
Слуцк 1-0 Нёман
Дынама-Брэст 1-3 Нёман
Славія-Мазыр 1-0 Нёман
Мінск 1-0 Нёман
Гарадзея 1-0 Нёман