Савіцкі забіў македонцам Вярнуцца да спісу

Учора наша моладзевая зборная Беларусі U-21 (склад дэлегацыі) правяла таварыскі матч супраць эксперыментальнага складу македонскай маладзёжкі. У гэтай сустрэчы трэнер Македоніі выпусціў на поле адразу 8 новых гульцы 1996 года нараджэння, аднак гэта не перашкодзіла гаспадарам згуляць больш агрэсіўна і дыктаваць свае ўмовы гасцям. Тым не менш, беларусы забілі першымі, а матч у Скоп'е завяршыўся ўнічыю 1:1.

Васілючак і Пазняк правялі ўвесь матч ад званка да званка, а Савіцкага на 55-й хвіліне замяніў Яроцкі. Папярэджанняў нёманцы не атрымлівалі, а вось адзіны беларускі гол у гэтай сустрэчы забіў прадстаўнік гродзенскага клуба. На апошняй хвіліне першага тайма Савіцкі на подступах да штрафной адыграўся з Клімовічам і ліха прадраўся на рандэву з галкіперам гаспадароў. Шанцаў выручыць сваю каманду ў гэтым эпізодзе ў брамніка македонскай маладзёжкі было нікчэмна мала. Хаўбек «Нёмана» стрымана рэалізаваў выхад адзін на адзін, адправіў мяч нізам у далёкі кут брамы. Гэта першы гол нашага паўабаронцы ў гэтым сезоне. Нагадаем, што Павел доўгі час не гуляў з-за атрыманай у канцы студзеня траўмы. Будзем спадзявацца, што зусім хутка Савіцкі вызначыцца голам і ў матчы за жоўта-зялёных!

Прапусцілі беларусы праз пяць хвілін пасля перапынку. Мяч пасля ўдару Маркоскага ўляцеў у туя ж браму і ў той жа кут.

Сёння хлопцы паспяхова дабраліся да Мінска і раз'ехаліся па сваіх клубах. Трэба паспець аднавіцца пасля далёкай дарогі, бо чарговы тур чэмпіянату краіны ўжо не за гарамі. У гэтую суботу гарадзенскі «Нёман» дома згуляе супраць жодзінскага «Тарпеда-БелАЗ». Прэв'ю да гэтай сустрэчы чытайте на старонках матча «Нёман» — «Тарпеда-БелАЗ»

МАКЕДОНІЯ U-21 — БЕЛАРУСЬ U-21 – 1:1 (0:1)