«Слуцк»-д — «Нёман»-д: буйная перамога Вярнуцца да спісу

Наш дубль напярэдадні буйна перайграў другі склад слуцкай каманды. У стартавым складзе нашай маладзёжкі выйшлі шэсць гульцоў асноўнага складу: Максім Яблонскі, Андрэй Горбач, Аляксандр Анюкевіч, Раман Лакціёнаў, Дзмітрый Хлебасолаў і Артур Бомбель. Нягледзячы на ​​такі салідны склад, да перапынку жоўта-зялёным забіць не ўдалося, хоць гульнявая перавага была поўнай.

У перапынку Дзмітрый Траско зрабіў толькі адну замену, выпусціўшы замест Хлебосолова Ягора Главіцкага. Усе астатнія працягнулі насядаць на суперніка. Ужо праз пяць хвілін пасля аднаўлення гульні Волкаў рукамі прыхапіў Бомбеля ў штрафной, за што гамяльчанін Павел Рудзянкоў без сумневу указаў на "кропку". Сам пацярпелы рэалізаваў пенальці без праблем. Другі гол з'явіўся вынікам яшчэ аднаго стандарту: Главіцкі падаў на блізкую штангу, а Зубрыцкі ў дотык пераправіў мяч у сетку. На 66-й хвіліне на поле выйшаў Яўген Сакута, адзін з трох якія вярнуліся ў клуб пасля навучання ў РДУАР футбалістаў. Ужо праз хвіліну Сакута з перадачы Максіма Круглені забіў свой першы мяч за дубль гродзенскага клуба, а на 71-й хвіліне скарыстаўся прастрэл Бомбель і вызначыўся ў другі раз.

У канцоўцы сустрэчы нашы дазволілі Уладзіславу Арцем'еву адзін мяч адыграць. На большае гаспадарам разлічваць не прыйшлося - 4:1 перамога гродзенскай каманды.