Лепшы гулец «Нёмана» у матчах супраць «Гарадзеі» і «Гомеля» Вярнуцца да спісу

У прайграным «Гарадзеі» матчы лепшым гульцом стаў заменены за 13 хвілін да канца сустрэчы абаронца жоўта-зялёных Гіоргі Кантарыя.

Гэта ўжо трэцяя перамога грузінскага гульца ў падобных галасаваннях. Нагадаем, што Кантарыя выбіраўся лепшым у матчах супраць «Славіі-Мазыр» (0:0) і «Дынама-Мінск» (0:1). Ва ўсіх трох гэтых сустрэчах наша каманда не забівала. Менавіта дзякуючы гэтай акалічнасці выбар заўзятара складваўся на карысць ахоўнай лініі, дзе адну з вядучых роляў адыгрывае Кантарыя.

Лепшы гулец матча «Гарадзея» — «Нёман» (намінанты): 1. Кантарыя - 2. Абуна Ндзана - 3. Рудзік

У матчы 10-га тура ўслед за грузінам, які набраў 24,18% галасоў, размясціўся яшчэ адзін прадстаўнік абароны - камерунец Жан-Патрык Абуна Ндзана. Афрыканец адстаў ад Кантарыя на 4,3% галасоў. На трэцім месцы размясціўся Філіп Рудзік, некалькі разоў небяспечна атакаваў браму галкіпера «Гарадзеі» (9,89%). У пяцёрку лепшых па выніках галасавання патрапілі: Павел Савіцкі (8,79%) і Раман Лакціёнаў (8,24%).

• Вынікі галасавання

Назаві лепшага гульца «Нёмана» у матчы супраць «Гарадзеі»

0%

Лепшы гулец матча «Гомель» — «Нёман» (намінанты): 1. Савіцкі - 2. Якімаў - 3. Рудзік

Выбар заўзятара выглядае лагічным: два першыя месцы за аўтарамі забітых мячоў. На вяршыні размясціўся Павел Савіцкі (32,29%), які адправіў мяч у сетку брамы суперніка ў другім тайме і выратаваў каманду ад паразы. Другім, на думку заўзятараў, стаў Андрэй Якімаў (19,79%). Пасля яго дакладнага ўдару гродзенцы ў самым пачатку сустрэчы павялі ў рахунку. Галявы пас Рудзіка дазволіў яму набраць 14,58% галасоў і замкнуць тройку лепшых у гэтым матчы. У пяцёрцы лепшых таксама апынуліся: Гіоргі Кантарыя (12,50%) і Яўген Савасцьянаў (5,21%).

Назаві лепшага гульца «Нёмана» у матчы супраць «Гомеля»