Сацісфэкшн ад дублёраў Вярнуцца да спісу

НЁМАН-д (Гродна) — КРУМКАЧЫ-д (Мінск) – 5 : 1 (2 : 0)

Галы: 1:0 — С.Смунёў (2, пас – М.Чайка), 2:0 — А.Дземідовіч (6, пас – Аляксандр Носко, з штрафнога), 2:1 — А.Кашэўскі (51, пас – П.Зуевіч), 3:1 — Аляксандр Носко (72, з штрафнога), 4:1 — А.Буцько (79, з штрафнога), 5:1 — А.Буцько (90+2, пас – Д.Вашкевіч)

На 82-й хвіліне П.Зуевіч не рэалізаваў адзінаццаціметровы ўдар (Шышлоў парыраваў).

Па ходзе гэтага сезона склад дублюючай каманды пастаянна перажывае змены. Аднак так кардынальна мяняць выканаўцаў трэнерскаму штабу яшчэ не даводзілася. З тых хлопцаў якія згулялі ў першым туры сёлетняга першынства, сёння са старту выйшла толькі тры чалавекі – Беценя, Агурцоў і Лысенка. Вадзім, дарэчы, упершыню вывеў дубль «Нёмана» на поле з капітанскай павязкай. У першым тайме замест Шышлова месца ў браме заняў Жураў, якому патрабуецца гульнявая практыка. Хвалько, Квенцар, Аляксей Носко і Сенкевіч адправіліся на прагляд у клубы Першай Лігі, а Лукашык, Снігіра і Сарокін папраўляюць здароўе. Замест гэтых хлопцаў на полі з'явіліся іншыя, аднак наладжваць на гульню нікога дадаткова не спатрэбілася. У памяці ўсё яшчэ свежа мінскае непаразуменне, якое здарылася з жоўта-зялёнымі ў другім крузе. Жаданне расставіць усё па сваіх месцах было проста велізарным. Што і ўзяліся рабіць гродзенцы з першых хвілін сустрэчы.

Ужо пасля шасці хвілін гульні перавага гаспадароў вымяралася двума мячамі. Характэрна, што аўтарамі галоў сталі двое навічкоў клуба – Смунёў і Дземідовіч. Першы з-за межаў штрафной прыклаўся да мяча і сарваў павуцінне з левага верхняга ад брамніка кута брамы, а другі ўдала сыграў у штрафной пры выкананні штрафнога, галавой даслаўшы мяч пасля падачы Аляксандра Носко. Такі фантастычны пачатак адбілаўся на гульні суперніка. Крумкачы не паспявалі за рухам мяча і шмат нерваваліся, што неадкладна адбілася на іх гульні – яны сталі менш думаць і больш фаліць. Злосць засцілае вочы. Сваіх фолаў яны не заўважалі і пастаянна апелявалі да арбітру, тым больш, што са сваёй лаўкі запасных яны ўвесь час атрымлівалі адабрэнне. У выніку ўсё гэта вылілася ў выдаленне, якое здарылася ўжо на 35-й хвіліне сустрэчы. Базарнаву не спадабалася, як супраць яго вёў барацьбу Буцько, і ён рукой з размаху ўдарыў гульца «Нёмана» ў твар. Відавочны фол адбыўся практычна ля самай лаўкі «Крумкачоў», аднак і тут усе, хто сядзіць на ёй на чале з галоўным трэнерам прыняліся ёрнічаць з нагоды хатняга судзейства. Хоць да гэтага галоўны арбітр сустрэчы ўжо адмяніў трэцяе ўзяцце брамы Крумкачоў, а ў другім тайме яшчэ прызначыць у браму Шышлова адзінаццаціметровы ўдар за спрэчнае трапленне мяча ў руку пасля ўдару ва ўпор Одзеоібо.

Поўная справаздача і пратакол глядзіце на старонках матча «Нёман»-д — «Крумкачы»

На трох хлопцы забілі чатыры мячы, не хапае ў кампаніі толькі Аляксандра Носко.