Няшчасны выпадак Вярнуцца да спісу

Беларусы саступілі харватам, прапусціўшы два мяча па заканчэнні асноўнага часу матча.

Нягледзячы на ​​тое, што гаспадары з першых хвілін мелі невялікую тэрытарыяльную перавагу, небяспекі каля брамы Шчарбакова не назіралася. Усе старанні харватаў зводзіліся каманднай працай нашай зборнай на нішто. Самай небяспечнай гаспадарскай атакай да перапынку стаў выпад на 36-ы хвіліне, які скончыўся ударам галавой Влашыча. А пасля таго, як беларусам праз тры хвіліны пасля пачатку другога тайма ўдалося выйсці наперад, ад харвацкай перавагі не засталося і следу. Нашы хлопцы ўзялі мяч пад кантроль і ўпэўнена вялі справу да перамогі. На жаль, пасля заканчэння асноўнага часу матчу ўсё перавярнулася з ног на галаву. Харваты, скарысталіся ці ледзь ні адзіным промахам нашага брамніка і на 93-й хвіліне зраўнялі рахунак, а праз 3 хвіліны дабілі суперніка, даслаўшы мяч у сетку браму беларусаў ў другі раз...

Абодва прадстаўнікі нашага клуба — Ягор Хвалько і Уладзіслаў Клімовіч, адыгралі за зборную поўны матч.

Наступны паядынак зборная Беларусі правядзе ў Барысаве супраць зборнай Малдовы. Матч адбудзецца 10 кастрычніка, пачатак сустрэчы ў 19:00.

ПРАТАКОЛ

ХАРВАТЫЯ U-21 — БЕЛАРУСЬ U-21 – 2 : 1 (0 : 0)

Адборачны турнір моладзевага Чэмпіянату Еўропы 2019. Група 1. Шосты тур.
Чацвер, 5 кастрычніка 2017 года. ВАРАЖДЫН - Стадыён «Вартекс» (умяшчальнасць – 8 918). За 1 500 гледачоў. Пачатак матчу – 18:00 (час мясцовае).
+ 6 °С, дождж / натуральнае асвятленне.

Галоўны суддзя – Енс Маае, памочнікі суддзі – Хенрік Сондербі і Ларс Рікс, рэзервовы суддзя – Мортен Крог (усе – Данія). Інспектар сустрэчы – Паскаль Гарыбьян (Францыя), дэлегат УЕФА – Марко Сімеуновіч (Славенія).

ХАРВАТЫЯ: 12. Пасавец Й. – 2.Карачыц Ф., 3.Соса Б., 4.Шуньіч И., 5.Бенковіч Ф., 6.Моро Н., 7.Брекала Й., 9.Яколіш М., 10.Влашыч Н. (16.Баліч А., 77), 15.Шыміч Л., 17.Іванушец Л. (19.Турчын Т., 57). Запасныя гульцы: 1.Шампер А. – 8.Чорыч А., 13.Маміч П., 14.Каціч Н., 18.Басанчыч П. Галоўны трэнер – Ненад Грачан.
БЕЛАРУСЬ: 1.Шчарбіцкі Д. – 3.Волкаў З., 5.Пяченін К., 6.Грамыка В. (2.Іваноў А., 88), 8.Клімовіч В., 9.Анцілеўскі Д., 10.Бярёзкін Я., (к) 13.Паўлавец А., 16.Бахар І. (11.Шаўчэнка Я., 63), 17.Хвалько Я., 18.Бяссмертны Д. (15.Кійко А., 72). Запасныя гульцы: 12.Шышлоў М. – 4.Чыж А., 7.Джыгеро А., 20.Юзэпчук Р. Галоўны трэнер – Людас Румбуціс.

Галы: 0:1 — І.Бахар (48, пас – В.Грамыко, з кутавога), 1:1 — Л.Шыміч (90+3-г, пас – Ф.Карачыц), 2:1 — Ф.Бенковіч (90+6, пас – А.Баліч, са штрафнога).

Папярэджанні: М.Яколіш (31, неспартовыя паводзіны), Я.Бярозкін (90 + 2, неспартовыя паводзіны), К.Пячэнін (90 + 5, неспартовыя паводзіны).
Выдаленні: няма.