«Нёман» — «Іслач»: матчдзень Вярнуцца да спісу

НЁМАН — ІСЛАЧ

Афіцыйныя матчы «Іслачы» у гэтым сезоне: Тарпеда-БелАЗ (госці) – 2:1 (Блізнюк; упусціў нічыю на 90-й хвіліне), Нёман (дома) – 0:1, Гарадзея (госці) – 0:2, Гомель (дома) – 0:1, Мінск (госці) – 0:2, Дынама-Брэст (дома) – 3:1 (Асіпенка, Патоцкі, Валееў), БАТЭ (госці) – 0:2, Шахцёр (дома) – 1:2 (Валееў; упусціў нічыю на 84-й хвіліне), Славія-Мазыр (госці) – 3:2 (Слабашэвіч. Асіпенка, аўтагол), Крумкачы (госці) – 0:2, Слуцк (дома) – 1:2 (Валееў; упусціў нічыю на 84-й хвіліне), Дынама-Мінск (госці) – 0:1 (упусцілі нічыю на 90+3-й хвіліне), Віцебск (дома) – 0:1, Дняпро (госці) – матч не адбыўся, Нафтан (дома) – 0:0, Белшына (Бабруйск) – 4:1 (кубак; Халадзінскі 2, Лынько 2), Гарадзея (госці) – 2:1 (кубак; Слабашэвіч, Блізнюк), Тарпеда-БелАЗ (госці) – 2:1 (Камароўскі, Слабашэвіч).

Матчы «Нёмана»: Славія-Мазыр (дома) – 0:0Іслач (госці) – 1:0 (Савіцкі), Слуцк (дома) – 2:1 (Лакціёнаў, Рудзік), Дынама-Мінск (госці) – 0:1Віцебск (дома) – 1:4 (Лакціёнаў), Дняпро (госці) – 3:0 (Лакціёнаў, Савіцкі, Яроцкі), Нафтан (дома) – 2:1 (Жукоўскі, Савіцкі), Тарпеда-БелАЗ (госці) – 1:1 (Савіцкі), Крумкачы (дома) – 2:0 (Савіцкі), Гарадзея (госці) – 0:1Гомель (госці) – 2:2 (Якімаў, Савіцкі), Мінск (дома) – 3:1 (Жукоўскі, Рудзік-2), Дынама-Брэст (госці) – 2:0 (Рудзік, Якімаў), БАТЭ (дома) – 0:1Шахцёр (госці) – 0:0СДЮШАР №8 (госці) – 7:0 (Журневіч-2, Хлебасолаў-2, Кавалёнак, Яблонскі, Бомбель), Мінск (дома) – 1:0 (Савіцкі), Славія-Мазыр (госці) – 2:1 (Якімаў, Глеб).

НЁМАН (4 месца / 28 ачкоў) ІСЛАЧ (15 месца / 3 ачкі)
Матчы +8=4-4, мячы 21-14 +3=1-11, мячы 11-22
- дома +4=2-2, мячы 10-8 +2=1-5, мячы 7-9
- у гасцях +4=2-2, мячы 11-6 +1=0-6, мячы 4-13
Галы 21 (1,31 мяча у сярэднім за матч) 11 (0,73 мяча у сярэднім за матч)
- гульцы 7 – Савіцкі, 4 – Рудзік, 3 – Лакціёнаў, Якімаў, 2 – Жукоўскі, 1 – Яроцкі, Глеб 3 – Валееў, 2 – Аспенка, Слабашэвіч, 1 – Патоцкі, Камароўскі
Матчы 16 – Рудзік, Жукоўскі, Савіцкі 15 – Валееў, Халадзінскі
Хвіліны 1348 – Савіцкі, 1305 – Абуна, 1164 – Жукоўскі 1250 – Валееў, 1170 – Шагойка, 1161 – Ясюкевіч
Папярэджанні 21 26
- гульцы 4 – Абуна, 3 – Кантарыя, Жукоўскі, Рудзік, Зубкоў, 2 – Савіцкі, Канцавы, Хвалько 4 – Ясюкевіч, Сверчынскі, 2 – Рочаў, Валееў, Пабудзей, Блізнюк
Выдаленні 1 3
- гульцы 1 – Зубкоў 1 – Сверчынскі, Кірыльчык, Блізнюк
Траўмы Верхаўцоў, Лешка Халадзінскі
Дыскваліфікацыя няма няма

На сённяшні дзень каманды ў чэмпіянаце Беларусі згулялі 3 матчы: +2=1-0, рознасць мячоў 3-1. Больш падрабязна пра супрацьстаянне «Нёман» - «Іслач»

Дадзеныя ўзятыя з справаздач InStat, размешчаных на сайце АБФФ

ПА ВЫНІКАХ 16-ЦІ МАТЧАЎ НёМАН (16 гульняў) ІСЛАЧ (14 гульняў)
Мячы, забіта (у сярэднім за матч) 21 (1,31) 11 (0,73)
Мячы, прапушчана (у сярэднім за матч) 14 (0,88) 22 (1,47)
Валоданне мячом, хв (%) 7:26:48 (51,49%) 5:53:41 (47,86%)
Удары (у створ) 214 (76) 195 (66)
Кутавыя 75 56
Фолы 237 229
Афсайды 38 24
Жоўтыя карткі 24 22
Чырвоныя карткі 1 3
Перадачы дакладныя, шт (%) 6074 (77,81%) 4500 (75,71%)
Адзінаборствы выйгранныя, шт (%) 1707 (51,31%) 1509 (50,71%)

МЕСЦА І ЧАС

Матч 17-га тура Беларусбанк – чэмпіянату паміж камандамі «Нёман» – «Іслач» (Мінскі раён) адбудзецца ў нядзелю, 6 жніўня. Сустрэча адбудзецца ў Гродне на галоўнай арэне ЦСК «Нёман». Кошт квітка – 4 рублі (дзеці – 1,5 рубля). Пачатак сустрэчы а 18ай.