«Іслач» — «Нёман»: матчдзень Вярнуцца да спісу

Супрацьстаянне двух каманд яшчэ вельмі маладое, каб знайсці і апісаць нейкія заканамернасці. Усяго ў гісторыі налічваецца толькі два такіх матчу, якія былі згуляныя ў мінулым сезоне. У Гродне мацнейшымі былі гаспадары, а ў Маладэчна галоў забіта не было.

Баланс сустрэч: +0=1-1, 1-2 (на полі «Іслачы» – +0=1-0, 0-0).

ПЕРАМОГА ДУБЛЯ

Дублюючыя склады каманд згулялі напярэдадні.Дублюючыя склады каманд згулялі напярэдадні. З асноўнага складу ў дапамогу дублю былі адпраўленыя адразу 7 гульцоў. Па аднаму тайму правялі Анюкевіч, Яблонскі і Хлебасолаў, а вось Шышлоў, Хвалько, Лешка і Журневіч згулялі ад званка да званка. Гродзенцы мелі адчувальную гульнявую перавагу, якую асабліва было заўважна да перапынку. Адзін толькі Журневіч мог тройчы ўпісаць сваё імя ў афіцыйны пратакол матчу ў графу «галы». Акрамя яго ў першай палове сустрэчы браме «Іслачы» небяспечна пагражалі Кругленя і Хлебасолаў, а ў другой частцы сустрэчы Главіцкі дагадзіў мячом у штангу.

Гол быў забіты на зыходзе 33-й хвіліны сустрэчы. У таўканіне каля лініі штрафной лепш іншых сыграў Лех, які здолеў прапіхнуць мяч на самотна стаяўшага ў штрафной Журневіча. Васіль на гэты раз марудзіць не стаў і прыгожа прабіў у правы верхні ад брамніка кут брамы 0:1. «Іслач» агрызнулася двума небяспечнымі момантамі. На шостай хвіліне Кротаў уцёк ад абаронцаў і прабіў міма брамы, а вось на апошняй хвіліне сустрэчы усё сваё майстэрства паказаў Шышлоў. Брамнік кінуўся ў ногі і адбіў ляцяшчы у створ брамы мяч.

Поўнае прэв'ю даступны на старонках матча «Іслач» - «Нёман»