«Нёман» U-15: вынікі восеньскага адрэзка Вярнуцца да спісу

Падвядзем кароткі вынік выступленні самай юнай нашай каманды, якая ўдзельнічала ў першынстве Беларусі. Сёння раскажам пра хлопцаў, якія праводзяць свой першы афіцыйны сезон на рэспубліканскім узроўні.

СЕЗОН 2016/17

Трэнерскі штаб каманды «Нёман» U-15: галоўны трэнер – Артур Крыванос.

У першай палове першынства гродзенцы атрымалі 4 перамогі, тры матчы згулялі ўнічыю, саступіўшы толькі ў двух сустрэчах. Жоўта-зялёныя нечакана спатыкнуліся ў матчы з мікашэвіцкім «Гранітам», а таксама мінімальна саступілі тым, хто ідзе на трэцім месцы, мінскім РЦАР. Жоўта-зялёныя ў дзевяці гульнях набралі 15 ачкоў з 27 магчымых (55,6%).

Дома гродзенцы правялі 5 сустрэч (у табліцы вылучаныя болдам), у якіх не саступілі ні разу: +2=3-0, рознасць мячоў 6-2. У гасцях было згуляна 4 матчы: +2=0-2, мячы 5-4.

ТУРНІРНАЕ СТАНОВІШЧА

Па выніках першай паловы першага этапу гродзенская каманда размясцілася на 4-ай пазіцыі ў групе «А», у якой за выхад у фінальную частку змагаецца 10 каманд. У другі этап патрапяць па чатыры лепшыя каманды з дзвюх груп і працягнуць розыгрыш з улікам набраных на першым этапе ачкоў. На дадзены момант у жоўта-зялёных маецца два такіх ачкі: дзве хатнія нічыі з «Мінскам» і салігорскім «Шахцёрам», якія ідуць на першым і другім месцах адпаведна.

Хутчэй за ўсё, менавіта першая чацвёрка каманд групы «А» па заканчэнні першага групавога этапу патрапіць у фінальную групу. А вось у іншай групе ўся барацьба яшчэ наперадзе. Там на трапленне ў васьмёрку наймацнейшых прэтэндуе як мінімум пяць каманд: «Дынама-Мінск», БАТЭ, «Гомель», ФШМ (Мінск) і магілёўскае «Дняпро».

U-15. Першынство Беларусі 2016/17. Група «А»

Падрабязная табліца першай паловы групавога этапа

U-15. Першынство Беларусі 2016/17. Група «Б»

ІНДЫВІДУАЛЬНЫЯ ПАКАЗЧЫКІ

Усяго ў восеньскай часткі першынства былі задзейнічаны 18 футбалістаў (2 брамніка, 5 абаронцаў, 8 паўабаронцаў, 3 нападніка).

Поўныя статыстычныя дадзеныя па кожнаму гульцу каманды (закладка «Статыстыка»)

КАПІТАН
Ва ўсіх дзевяці сустрэчах каманду на полі выводзіў Эдуард Пакачайло.

ЛІДЭРЫ
Ва ўсіх гульнях каманды прымалі ўдзел дзевяць хлопцаў: абаронцы Мікіта Курачкін, Ягор Пархоменка, Даніэль Тарашчык, паўабаронцы Арцём Кітурка, Ілля Анішчык, Арсеній Ашурка, Эдуард Пакачайло, Дзмітрый Папковіч, Антон Сучкоў і нападнікі Максім Краўцоў. Ад званка да званка на поле адпрацавалі двое з іх – Курачкін і капітан Пакачайло. Абодва гульца правялі па 630 хвілін гульнявога часу. Хай вас не бянтэжыць гэтая лічба, бо ў гэтым узросце матч складаецца з двух таймаў па 35 хвілін кожны.

БРАМНІКІ
У гэтых матчах было задзейнічана 2 брамніка. Кірыл Вейдыгер згуляў у двух матчах (140 хвілін, 22,22% гульнявога часу) і прапусціў 2 галы (1 прапушчаны мяч за гульню / 70'00'' умоўны інтэрвал паміж галамі). Яго напарнік Вадзім Сляпак адыграў у 7 сустрэчах (490 хвілін, 77,78% гульнявога часу) і прапусціў 4 галы (0,57 / 157'30''). Трэці заяўлены галкіпер 7 разоў быў унесены ў афіцыйны пратакол, аднак ні разу на поле не выходзіў.

Аўтар: Футбик TV (footbik.by)

ГАЛЫ
11 забітых галоў на рахунку чатырох футбалістаў. Лепшым на дадзены момант з'яўляецца нападнік Максім Краўцоў, чатыры разы адправіў мяч у браму праціўніка. Тры разы вызначыўся Эдуард Пакачайло (адзін з іх з пенальці), па два разы – Арцём Кітурка і Антон Сучкоў.

ПАСЫ
З 11 галоў толькі 7 былі забітыя пры непасрэднай дапамозе партнёраў. Па тры дзейсных перадачы зрабілі Эдуард Пакачайло і Антон Сучкоў, яшчэ адзін пас на рахунку Мікіты Курачкіна. Тры мячы былі забітыя пасля памылак абаронцаў, адзін раз гродзенцы рэалізавалі адзінаццаціметровы ўдар.

ПЕНАЛЬЦІ
З адзінаццаціметровымі не заладзілася з самага пачатку. З пяці назначаных убраму суперніка пенальці, хлапчукі рэалізавалі толькі адзін. Тройчы быў недакладны Эдуард Пакачайло («Іслач», «Граніт», «Белкард»), адзін раз не перайграў брамніка Антон Сучкоў («Гарадзея»). Адзіным шчаслівым стаў другой пенальці ў выкананні Пакачайло ў матчы з «Іслаччу».

У браму нашай каманды пенальці прызначаўся ўсяго адзін раз у матчы з мінскім РЦАР БДУ (брамнік В.Слепец / рэалізаваны).

ГРУБАСЦЬ
Каманда згуляла досыць карэктна. Усяго ў дзевяці матчах гульцы каманды зарабілі восем папярэджанняў: па два разы былі пакараныя Даніэль Тарашчык, Эдуард Пакачайло і Антон Сучкоў.