Пятая перамога запар Вярнуцца да спісу

Рэзервісты «Нёмана» прыехалі ў Наваполацк у статусе лідара, і было вельмі важна сёння не задраць нос, згуляць у сваю гульню і павезці дадому тры ачкі. Зразумелая справа, што ніхто лёгкай прагулкі не чакаў, бо ў першым крузе ў Наваполацку спатыкнуліся і барысаўчане, і мінчане. Дынамаўцы, згулялі з дублем «Нафтана» унічыю 1:1, а БАТЭ і зусім прайграў на выездзе 1:2.

Стартавы адрэзак сустрэчы быў за жоўта-зялёнымі. І будзь дакладней у завяршэнні атакі які апынуўся на лініі ўдару Носко, цалкам магчыма не здарылася б аднаго непрыемнага эпізоду. На 9-й хвіліне Беценя далёкім пасам з зоны абароны адправіў у штрафную Буцько. Той прыняў мяч, разгарнуўся і пакаціў мяч уздоўж лініі штрафной на набегшы па цэнтры Носко. Ніхто з абаронцаў не змог перашкодзіць прабіць, шкада, што паўабаронца прабіў недакладна. Практычна адразу ж пасля гэтага нашы хлопцы засталіся ў меншасці. Трыма хвілінамі раней сыграўшы канструктыўна Беценя, пасам папярок поля вывеў адзін у адзін са сваім брамнікам гульца суперніка. Лысенка не заставалася нічога, акрамя як фолым апошняй надзеі зберагчы каманду ад прапушчанага мяча. Можна сказаць адназначна, што гэта менавіта той момант, калі дзеянні абаронцы можна апраўдаць. Прапусці у пачатку сустрэчы гол, яшчэ не вядома змаглі б гродзенцы адыграцца ці не.

Поўную справаздачу і пратакол глядзіце на старонках матча «Нафтан»-д - «Нёман»-д