«Белшына» — «Нёман»: матч завершаны Вярнуцца да спісу

У Бабруйску пачаўся дожджык! Моцна, але нядоўга.

15:15

Сёння будзем гуляць у зялёнай форме. У склад сёння ўпершыню трапіў Павел Савіцкі! З выздараўленнем, і чакаем выхаду на поле!

15:18

Супрацьстаяння братоў Канцавы[ з першых хвілін не атрымаецца. Арцём выйдзе ў стартавым складзе, а вось яго брат Сяргей сёння пакінуты ў запасе. Учора Арцём распавёў, як ён ставіцца да матчаў супраць каманд яго брата. Хто яшчэ не чытаў?

15:25

Дажджу ўжо няма, а на полі песні пра мір ва ўсім свеце!

15:31

Сёння перад матчам запланаваны мерапрыемствы прысвечаныя святу 9 мая. За 15 хвілін да матчу будуць віншаваць ветэранаў вайны. Больш за 70 гадоў ужо прайшло...

15:35

Размінка скончана. Каманда пайшла ў распранальню. З Богам, хлопцы!

15:40

Мы ўжо паведамлялі, што Савіцкі сёння на замене. На гэтым стадыёне ён ужо забіваў. Памятаеце?

прычым двойчы ў гэтым матчы!

15:46

Гульцы гаспадароў павіншавалі ветэранаў Бабруйска, а наша каманда падзякавала ўсім апладысментамі.

15:50

Матч пачаўся без дзесяці чатыры.

16:03

Тарас Дурай, які выступаў шэсць гадоў таму за бабруйскую каманду, сёння знаходзіцца ў запасе гродзенскага «Нёмана». Украінец забіў свой адзіны мяч у нашым чэмпіянаце менавіта на гэтым стадыёне. Можа быць ён сёння з'явіцца на поле і зможа забіць у другі раз? Учора ён казаў, што вельмі гэтага хоча.

Толькі што нашы маглі адкрыць рахунак! Мяч замітусіўся па штрафной - кутавы!

16:16

Яшчэ не прайшло і трыццаці хвілін сустрэчы, а ў гаспадароў ужо тры папярэджанні. «Адрозніліся» у гаспадароў Хачатуран, Мацвеенка і Гаўрылавіч. Гульцы «Белшыны» фолілі супраць Бебе і Бомбеля.

16:22

У сутыкненні з Канцавым і Бомбелям траўму атрымаў Грэчышка. Замест яго на поле выйшаў Афанасьеў. У Грэчышка зламаны нос?

Вельмі груба фаліць Булыга супраць Бомбеля... Чацвёрты гарчычнік ў гаспадароў.

16:28

Булыга адкрывае лік. Прыгожы далёкі ўдар, што тут сказаць!

Ледзь не атрымалі другі! Хуткая атака гаспадароў, Мацвеенка скінуў мяч пад удар Булыгі і той адразу прабіў з лініі штрафной - міма!

16:32

Жёлтая картка Пазняку. Аляксандр груба сфаліў супраць Леандра Торэса. Праз пару хвілін горбач збівае Мацвеенка - другая жоўтая у нашых гульцоў.

16:39

Першы тайм скончаны. Сарока дадаў тры хвіліны і дзве секунды (48:02). Прайграем па галам 0:1, па картках наперадзе таксама гаспадары - 4:2. Чакаем выхаду Паўла Савіцкага...

На трыбуне ў першым тайме быў заўважаны Ігар Кавалевіч.

16:49

Поруч нашага фан-сектара група падтрымкі спартыўнага клуба «Дынама».

17:04

Ззаду 10 хвілін другога тайма. Больш атакуюць гаспадары.

17:14

На дваццатай хвіліне другога тайма на поле выйшаў Павел Савіцкі! Паглядзім, у якой форме наш гулец пасля такога працяглага перапынку.

На 69-й хвіліне Курганскі цягне мяч пасланы Булыгай з штрафнога пад папярэчыну. Ратуе нас галкіпер!

17:24

ГОООЛ! Нашы параўноўваюць лік! Васілюк робіць падачу са штрафнога, Сасноўскі скідае мяч убок і Бомбеля слёту ўбівае мяч у сетку брамы - 1:1!

ГОЛ

17:28

Не паспелі замяніць Канцавога... Нервы не вытрымалі ў нашага нападніка і ён пайшоў высвятляць адносіны з суддзёй пасля свайго ж фолу. Другая жоўтая картка і Арцём прапусціць наступны матч супраць БАТЭ.

17:35

У сутыкненні са Сквернюком траўму атрымлівае Курганскі. Савіцкі паказвае, што патрэбна замена. Жураў экстрана пачынае пераапранацца... Нешта сур'ёзнае здарылася. Курганскага вязе хуткая дапамога.

17:39

Додалі 6 хвілін.

17:40

Замест Бомбеля выйшаў Кавалёнак. Лепшымі гульцамі матчу на думку арганізатараў сустрэчы сталі аўтары галоў - Булыга і Бомбель.

17:47

Гучыць фінальны свісток. Жураў перад самым заканчэннем сустрэчы ўступіў у гульню, зрэагаваўшы на далёкі ўдар Афанасьева. Цяпер будзем чакаць вестак з паліклінікі.

БЕЛШЫНА (Бабруйск) — НЁМАН (Гродна) – 1 : 1 (1 : 0)

Склад «Нёмана»: Курганскі - Бебе, Сасноўскі (к), Пазняк, Анюкевіч - Горбач, Кавалюк - Васькоў, Васілюк, Бомбель - Канцавы. У запасе: Жураў - Хвалько, Кавалёнак, Журневіч, Носко Аляксей, Дурай, Савіцкі.

Галы: Булыга (38), Бомбель (75).

Прэв'ю, трансляцыя і поўны пратакол сустрэчы будуць даступныя на старонках матчу «Белшына» - «Нёман». Там жа будуць пасляматчавыя каментары трэнераў, відэаагляд, фотаздымкі і вынікі тура.