Дублёры прайгралі «Крумкачам» Вярнуцца да спісу

Сёння моладзевы склад гродзенскага клуба правядзе свой другі матч чэмпіянату. Жоўта-зялёныя рана раніцай адправіліся ў сталіцу, дзе ў 13:30, на стадыёне САК «Алімпійскі», Валянцін Блізнюк дасць стартавы свісток першага матча супраць «Крумкачоў». Дублюючы склад пачаткоўца лігі ў першым туры мінімальна саступіў маладзёжке «Белшыны», прапусціўшы мяч толькі з адзінаццаціметровай на 52-й хвіліне сустрэчы.

Выязны склад каманды Дзмітрыя Троска некалькі адрозніваецца ад таго, які тыдзень таму абыграў мікашэвіцкі «Граніт». У Менск не паехалі тры гульца: Васіль Журневіч, Мікіта Беценя і Аляксей Лукашык. Хлопцы ў матчы з мікашэвічцамі атрымалі траўмы. Замест гэтых гульцоў у Мінск адправіліся Марк Усовіч, Максім Кругленя і Аляксандр Носко.

Пачатковец каманды Усовіч з'яўляецца выхаванцам нашай футбольнай школы. У жніўні 2014 гады Марк перайшоў у мінскае «Дынама» і выступаў за бела-сініх у першынстве ліцэнзавання, а таксама за юнацкую зборную Беларусі 1999 года нараджэння. Цалкам магчыма, што сёння абаронца згуляе за жоўта-зялёных пасля паўтары гадавога перапынку.

КРУМКАЧЫ-д (Мінск) — НЁМАН-д (Гродна) – 2 : 1 (0 : 0)

Галы: 1:0 — Я.Навакоўскі (57), 2:0 — Б.Дуйшабекаў (75, з штрафнога), 2:1 — М.Чайка (8, пас – А.Буцько).

Пратакол матчу тут

У пасляматчавым інтэрв'ю галоўны трэнер гродзенскага дубля распавёў аб прычынах паразы.