Першынство СДЮШАР «Нёман» па міні-футболе Вярнуцца да спісу
Са студзеня па сакавік месяц у гульнявым зале ГрДУ ім. Янкі Купалы праводзілася першынство СДЮШАР «Нёман» па міні-футболе сярод юнакоў 2008 года нараджэння.
У спаборніцтвах прынялі ўдзел 12 каманд, якія былі разбітыя на 2 групы па 6 каманд у кожнай. Пасля папярэдняга групавога этапу за прызавыя месцы працягнулі змагацца па тры лепшыя каманды з кожнай групы, а астатнія каманды ў суцяшальных спаборніцтвах разыгралі месцы з 7-га па 12-е.
Трэнерскі склад каманд: Нёман-БЛК-1 і Нёман-БЛК-2 (Біндзей В.У.), Нёман-Дзевятоўка (Гарадок), Нёман-Фолюш (Барычэўскі Д.І.), Нёман-Цэнтр-2 (Пятроў У.В.), Нёман-Вішнявец (Грыгарук У.Н.), Нёман-Альшанка (Адамовіч С.В.), Нёман-Пестрака (Сярко У.М.), Нёман-Паўднёвы (Юйко У.І.), Нёман Цэнтр-1 (Латош І.С.), Нёман-Дзевятоўка-2 (Сакута), Нёман-БЛК-3 (Крыванос).
СТАТЫСТЫКА ТУРНІРА
# | каманды | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | мячы | а |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Нёман-Фолюш | Х | 8:0 | 7:5 | 3:2 | 2:2 | 13:0 | 33 – 9 | 13 |
2 | Нёман-Вішнявец | 0:8 | Х | 6:2 | 5:1 | 5:4 | 9:0 | 25 – 15 | 12 |
3 | Нёман-БЛК-2 | 5:7 | 2:6 | Х | 3:2 | 3:1 | 8:0 | 21 – 16 | 9 |
4 | Нёман-Пестрака | 2:3 | 1:5 | 2:3 | Х | 3:2 | 5:0 | 13 – 13 | 6 |
5 | Нёман-Паўднёвы | 2:2 | 4:5 | 1:3 | 2:3 | Х | 11:0 | 20 – 13 | 4 |
6 | Нёман-Альшанка | 0:13 | 0:9 | 0:8 | 0:5 | 0:11 | Х | 0 – 46 | 0 |
# | каманды | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | мячы | а |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Нёман-БЛК-1 | Х | 2:1 | 9:0 | 5:1 | 16:0 | 21:1 | 53 – 3 | 15 |
2 | Нёман-Дзевятоўка-1 | 1:2 | Х | 7:1 | 3:2 | 11:2 | 16:0 | 38 – 7 | 12 |
3 | Нёман-Цэнтр-2 | 0:9 | 1:7 | Х | 2:1 | 11:2 | 7:2 | 21 – 21 | 9 |
4 | Нёман-Цэнтр-1 | 1:5 | 2:3 | 1:2 | Х | 12:0 | 13:0 | 29 – 10 | 6 |
5 | Нёман-БЛК-3 | 0:16 | 2:11 | 2:11 | 0:12 | Х | 5:1 | 9 – 51 | 3 |
6 | Нёман-Дзевятоўка-2 | 1:21 | 0:16 | 2:7 | 0:13 | 1:5 | Х | 4 – 62 | 0 |
# | каманды | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | мячы | а |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Нёман-БЛК-1 | Х | 2:1 | 4:1 | 9:0 | 6:1 | 7:0 | 28 – 3 | 15 |
2 | Нёман-Дзевятоўка | 1:2 | Х | 8:7 | 7:1 | 4:1 | 2:3 | 22 – 14 | 9 |
3 | Нёман-Фолюш | 1:4 | 7:8 | Х | 0:2 | 8:0 | 7:5 | 23 – 19 | 6 |
4 | Нёман-Цэнтр-2 | 0:9 | 1:7 | 2:0 | Х | 2:2 | 2:2 | 7 – 20 | 5 |
5 | Нёман-Вішнявец | 1:6 | 1:4 | 0:8 | 2:2 | Х | 6:2 | 10 – 22 | 4 |
6 | Нёман-БЛК-2 | 0:7 | 3:2 | 5:7 | 2:2 | 2:6 | Х | 12 – 24 | 4 |
Пераможцы турніру каманда Нёман-БЛК-1: Уладзіслаў Кукалевіч (к), Ягор Агароднік, Данііл Чаргейка (лепшы гулец турніру), Цімур Якімовіч, Данііл Кучко, Раман Коўшык, Мікіта Любежанін, Крысціян Бандарык, Вадзім Нарэйка.
Па выніках спаборніцтваў былі вызначаны лепшыя гульцы ў кожнай з каманд:
Нёман-БЛК-1 – Цітоў Марат, Нёман-Дзевятоўка – Грамыка Максім, Нёман-Фолюш – Солтан Уладзіслаў, Нёман-Цэнтр – Гудач Цімафей, Нёман-Вішнявец – Жук Кірыл, Нёман-БЛК-2 – Чаргейка Данііл.