Нашы ў арэндзе Вярнуцца да спісу

ГАРАДЗЕЯ / Д1 (1)

ВАСІЛЮЧАК Уладзіслаў

Адзіны футбаліст гродзенскага клуба, які быў аддадзены ў арэнду ў клуб Вышэйшай Лігі. 23-гадовы галкіпер жоўта-зялёных Уладзіслаў Васілючак, які выступае з пачатку гэтага сезона за «Гарадзею», у матчы 23-га тура супраць «Нафтана» (2:0) удзелу не прымаў.

Статыстыка за сезон: 8 матчаў (720 хвілін), прапушчана 13 мячоў, тры матчы «на нуль».

ГРАНІТ-МІКАШЭВІЧЫ / Д2 (5)

ЦЕСЛЮКЕВІЧ Павел, ЗАБЕЛІН Павел, СЕНКЕВІЧ Ян, КВЕНЦАР Максім, ШЫШЛОЎ Максім

Перад стартам чэмпіянату чацвёра маладых футбалістаў «Нёмана» адправіліся ў арэнду ў клуб «Граніт-Мікашэвічы» – Квенцар, Сенкевіч, Цеслюкевіч і Забелін, а з 14 верасня да іх далучыўся яшчэ адзін прадстаўнік гродзенскага клуба – брамнік Максім Шышлоў. У 23-м туры другога дывізіёна Мікашэвічы ў Мінску прайгралі аднаму з лідэраў чэмпіянату – «Праменю» (0:1). Уся наша пяцёрка прымала ўдзел у гэтай гульні. Чацвёра хлопцаў адыгралі гэты матч ад званка да званка, а Павел Цеслюкевич быў заменены на 90-й хвіліне. Характэрна, што ў чэмпіянаце гульцы «Граніту» усяго забілі 36 мячоў, а вось 26 з іх на рахунку гродзенскага квартэта.

Статыстыка за сезон: КВЕНЦАР – 21 матч (усе – у стартавым складзе), 2 гола, 4 жоўтыя карткі, 1 выдаленне; ЦЕСЛЮКЕВІЧ – 23 (23), 4 гола, 1 жк; СЕНКЕВІЧ – 22 (22), 10 галоў, 5 жк; ЗАБЕЛІН – 23 (23), 10 галоў, 1 жк, ШЫШЛОЎ – 2 (2), прапушчаны 1 мяч, адзін матч «на ноль».

ЛІДА / Д2 (4)

ГОЛЬЦАЎ ЮрЫй, ЛУКАШЫН Антон, БУЦЬКО Аляксандр, ЛЕШКА Яўген

Адразу чацвёра нашых гульцоў абараняюць колеры «Ліды». У мінулую суботу ў паядынку 23-га тура першай лігі лідчане, якімі кіруе экс-настаўнік «Нёмана» Сяргей Саладоўнікаў, дома саступілі пінскай «Хвалі» – 0:1. Усе 90 хвілін на поле ў складзе гаспадароў адыграў Яўген Лешка, а астатнія прадстаўнікі нашага клуба Аляксандр Буцько, Юрый Гольцаў і Антон Лукашын, выйшлі на замену ў другім тайме: першы – на 67-й хвіліне, другі – на 69-й, трэці – на 78-й.

Усяго ж статыстыка гульцоў у «Лідзе» выглядае так: ЛУКАШЫН – 22 (з іх 18 – у стартавым складзе), 1 гол; ГОЛЬЦАЎ – 20 матчаў (з іх 13), 5 жоўтых картак; БУЦЬКО – 20 (7), 2 гола, 1 жк; ЛЕШКА – 5 (4), 1 жк.

СМАЛЯВІЧЫ СТІ / Д2 (1)

ДЗЕМІДОВІЧ Аляксандр

Аляксандр праводзіць цяперашні сезон у футбольным клубе «Смалявічы СТІ» абаронца Аляксандр Дземідовіч 23 верасня адыграў увесь матч супраць «Смаргоні», у якім лідэр нечакана саступіў дома 0:1.

Статыстыка за сезон: 22 матчы (20 у стартавым складзе), 2 галы, 2 папярэджанні.

СМАРГОНЬ / Д2 (1)

ГАНЧАРУК Кірыл

У стартавым складзе «Смаргоні» супраць клуба «Смалявічы СТІ» (1:0) выйшаў «нёманец» Кірыл Ганчарук, які правёў на полі 66 хвілін.

Статыстыка за сезон: 21 матч (20 у стартавым складзе), 3 жк

МЛКС ЗНІЧ / Д5 (1)

ЖУРНЕВІЧ Васіль (верхні рад, треці злева)

Адзіным, хто адправіўся ў арэнду ў іншую старну стаў нападнік Васіль Журневіч, які ў ліпені пакінуў Гродна і адправіўся ў клуб пятага польскага дывізіёна «МЛКС Зніч» (Бяла Піска). У мінулую суботу каманда гродзенца дома адолела клуб «Мамры» (Гіжыцко) - 1:0, а які выйшаў у «старце» гродзенец быў заменены на 61-й хвіліне.

Статыстыка за сезон: 7 матчаў, 4 галы.

Фота ў тэксце: група ВК клуба «Прамень», афіцыйныя сайты клубаў МЛКС Зніч і «Ліда», газета «Светлы шлях»