Крыўчык Віталій (Мінск)
Суддзі на лініі:
Яцкевіч Аляксей (Мінск) Кветка Аляксей (Мінск)

Форма каманд: чырвоныя футболкі, сінія трусы – зялёныя футболкі, жоўтыя трусы.

Як і ў папярэднім матчы супраць ташкенцкага «Лакаматыва» у першым тайме супраць сталічнага клуба вырашана было выпусціць ўмоўна першы склад каманды. Зрэшты, такога ж прынцыпу прытрымліваўся і трэнерскі штаб «Мінска». У складзе годненского клуба са стартавых хвілін выйшлі брамнік Курганскі, абаронцы Савасцьянаў, Сасноўскі. Касмынін і Пазняк, цэнтральныя паўабаронцы Рудзік і Васільеў, крайнія - Васькоў і Савіцкі, два нападніка - ніжэй Канцавы, вышэй Вяргейчык.

Жоўта-зялёныя з першых хвілін пазначылі сваю перавагу, аднак запала хапіла толькі на стартавую пяціхвілінку. На зыходзе трэцяга хвіліны сустрэчы нашы хлопцы стварылі адзіны небяспечны момант у брамы Клімовіча. Праход па левым краі завяршыўся дакладна перадачай Пазняка пад удар Васькова, аднак той у створ брамы не трапіў. Далей небяспечна атакавалі толькі гаспадары. Двойчы з ўдарамі які знаходзіцца на праглядзе ў «Мінску» Мацвеенка справіўся Курганскі. У першым эпізодзе на 8-й хвіліне патэнцыйны пачатковец хлёстка прабіў з-за межаў штрафной, а на 29-й апынуўся сам-насам з брамнікам «Нёмана». Курганскі высунуўся на гульца і нагой мяч адбіў, да таго ж, бакавы арбітр зафіксаваў у Мацвеенка становішча па-за гульнёй, хутчэй за ўсё памылкова. Тым не менш, мяч ў сетку брамы не прайшоў.

Іншым гульцам «Мінска» ў завяршальнай стадыі нападаў не хапіла дакладнасці. Больш ніхто ў створ брамы не трапіў, хаця магчымасці адкрыць рахунак у гаспадароў былі. Двойчы быў блізкі да поспеху Грамыка, адзін раз з забойнай пазіцыі галавой прабіў Лягчылин, а Еўдакімаў з вельмі перспектыўнага штрафнога паслаў мяч значна вышэй папярэчыны. «Запрацаваў» гэты стандарт Касмынин, заваліўшы рукамі выхадзіўшага на ўдарную пазіцыю форварда гаспадароў. Момант узнік з-за памылкі Сасноўскага і Касмыніна, якія ўдваіх пайшлі на мяч і перашкодзілі адзін аднаму спакойна яго прыпыніць.

У пачатку другога тайма ў складзе абодвух каманд адбыліся шматлікія замены. У мінчан такіх было чатыры, а ў складзе гарадзенскага «Нёмана» замененыя былі пяць гульцоў. У перапынку поле пакінулі Курганскі, Васільеў, Васькоў, Канцавы і Вяргейчык, замест іх выйшлі Жураў, Дуйшобеков, Бомбель, Андронік і Кавалёнак. Аднак карцінка гульні была ранейшай, да удараў па браме ўжо Галавенка, па-ранейшаму справа не даходзіла. На зыходзе гадзіны Кавалевіч выпусціў яшчэ трох гульцоў. У абарону адправіліся Хвалько і Горбач, Савасцьянаў падняўся вышэй і заняў месца замененага Рудзіка, а на правы фланг быў адпраўлены расіянін Бялоў, які змяніў Савіцкага.

Шматлікія перастраенні ледзь было не згулялі на руку менчукам: падача Кулініча з правага краю дайшла да Ковеля, якому толькі заставалася трапіць у браму. Нападнік апынуўся перад брамай адзін і біў галавою ў далёкі ад брамніка кут брамы - мяч і на гэты раз размінуўся са створ брамы. Гэта здарылася на 63-й хвіліне, а пяццю хвілінамі пазней якраз трэба было хапацца за галаву гульцам у жоўта-зялёнай форме і іх нешматлікіх заўзятараў. Андронік перахапіў мяч у цэнтры поля і адразу ж перавёў яго Кавалёнка, які своечасова зрэагаваў на забяганне Бялова. Расіянін прабіў на сілу, а мог пастарацца падсекчы мяч і адправіць яго ў сетку Галавенка. Аднак на гэтым атака не скончылася: мяч ад брамніка адляцеў да Андроніка і той слёту прабіў па асірацелай браме «Мінска». На жаль, і ў гэтым эпізодзе гулец «Нёмана» у браму не патрапіў.

На 73-й хвіліне на падыходах да сваёй штрафной сфаліў Бомбель, Трубіла падаў у штрафную, Жураў крыкнуў "я" і пайшоў на перахоп, а Кулініч галавой адправіў мяч у пустую браму - 1:0.

Да канца матчу жоўта-зялёныя маглі адыграцца. Дзве магчымасці зраўняць лік былі створаны дзякуючы памылкам брамніка мінчукоў, які абодва разы памыляўся пры ўводзе мяча ў гульню. На 78-й хвіліне Кавалёнак адразу ж вывеў на ўдарную пазіцыю Бялова - яго ўдар заблакавалі абаронцы, а на 81-й Савасцьянаў вырашыў з 35-ці метраў прабіць па браме - міма. На зыходзе гульнявога часу мог выратаваць каманду ад паразы Кавалёнак. Касмынін прасунуўся за цэнтральную лінію поля і зрабіў закід у штрафную, дзе нападнік выйграў пазіцыю і галавой прабіў па браме. Было б па ветры, мяч мог бы пераляцець праз брамніка, а так дастаўся таго практычна без адмысловай працы.

Пакуль нам цяжка ў вучэнні, але мы спадзяемся на тое, што будзе лёгка ў баі.

Граніт-Мікашэвічы 1-0 Нёман
Гарадзея 2-0 Нёман
Слуцк 1-0 Нёман
Дынама-Брэст 1-3 Нёман
Славія-Мазыр 1-0 Нёман
Дынама-Брэст 1-2 Нёман
Гарадзея 1-0 Нёман