Севасцьянік Віталь (Гродна)
Суддзі на лініі:
Садоўскі Аляксей (Гродна) Марашан Ігар (Гродна)

Форма каманд: жоўтыя майкі і трусы — чырвоныя майкі і трусы.

Гродзенскі «Нёман» за восем дзён правёў у новым манежы трэці матч з прадстаўніком другога дывізіёна. 18 лютага жоўта-зялёныя абгулялі «Прамень» з лікам 3:1, 22 лютага быў пераможаны клуб «Ліда» 3:0, а на гэты раз гродзенцы разграмілі «Баранавічы» з лікам 6:2. Калі зыходзіць з мінулагодняй выніковай кваліфікацыі, то вынікі выглядаюць цалкам заканамерна. Па выніках мінулага сезону мінчане сталі чацвёртай, лідчане занялі шостае месца, а баранавіцкая каманда спынілася за крок ад вылету ў трэці дывізіён.

У матчы супраць гродзенцаў новы трэнер гасцей Аляксей Вергяенка змог задзейнічаць толькі 15 футбалістаў, чацвёра з якіх былі добра нам знаёмыя. У складзе «Баранавічаў» у стартавым складзе выйшлі Павел Забелін, Антон Лукашын і Антон Сарокін, а Максім Квенцар з'явіўся на поле па ходзе другога тайма. Адразу адзначым, што першы гол у адказ нам разабралі на дваіх два Антона: Сарокін прастрэліў, а Лукашын прабіў сапраўды ў мэту.

З-за невялікіх пашкоджанняў у гэтым матчы было вырашана не задзейнічаць чатырох гульцоў: Лакціёнава, Горбача, Якімава, а таксама Рудзіка, які ўжо некалькі дзён пасля вяртання трэніруецца з камандай. Акрамя таго, пасля папярэдняга матчу з «Лідай» пакінуў размяшчэнне клуба украінец Мікіта Канавалаў. Зыходзячы з гэтага наш стартавы склад зведаў значныя змены. Анюкевіч перасунуўся на яго звыклую пазіцыю левага крайняга абаронцы, а яго месца ў цэнтры заняў Зубкоў. У апорнай зоне размясціліся Клімовіч і Жукоўскі, Бомбель стаў наканечнікам цэнтральнага трыкутніка, па краях паўабароны размясціліся Савіцкі і Яроцкі, а замест Лакціёнава з першых хвілін у нападзе выйшаў Арцём Канцавы.

Стартавыя адзінаццаць: Курганскі – Бебе, Хвалько, Зубкоў, Анюкевіч – Клімовіч, Жукоўскі – Савіцкі, Бомбель, Яроцкі – Канцавы.

Зноў, як і ў двух папярэдніх матчах, наша каманда са старту шчыльна асела на палове поля суперніка і да зыходу паўгадзіны гульні пераканаўча вяла ў рахунку. Хет-трык удалося зрабіць Арцёму Канцавому, усе тры забітых мяча якога былі абсалютна рознымі па выкананні. На 4-ай хвіліне форвард атрымаў мяч па цэнтры, уварваўся ў штрафную і расстраляў браму суперніка. Двума хвілінамі пазней Арцём, стоячы да брамы спіной на блізкай штанзе, галавой перавёў мяч у блізкі кут, а на 26-й хвіліне ў падкаце замкнуў прастрэл з левага краю атакі. У першым эпізодзе яму асіставаў Бомбель, а два іншых галявыя пасы запісаў на свой рахунак Яроцкі. Пасля трэцяга гола жоўта-зялёныя зрабілі яшчэ некалькі небяспечных вылазак да брамы Велікевіча. Двойчы мог забіць Савіцкі, у адным з эпізодаў патрапіўшы ў папярэчыну. Аднак замест павелічэння рахунку, той скараціўся да мінімуму. З-за залішняга заспакаення госці яшчэ да перапынку забілі два мячы. Аўтарам першага з іх, як мы казалі вышэй, стаў наш Лукашын, а за чатыры хвіліны да канца першай паловы сустрэчы ў межах штрафной неабавязкова сфаліў Анюкевіч. Сам жа пацярпелы Пятрэнка выразна рэалізаваў адзінаццаціметровы ўдар – 3:2.

У перапынку Кавалевіч зрабіў адразу 5 замен: Курганскі – Жураў, Канцавы – Кавалёнак, Жукоўскі – Сенкевіч, Бебе – Яблонскі і Анюкевіч – Лешка.

Калі ў двух папярэдніх сустрэчах другія таймы ў выкананні гродзенскай каманды былі не гэтак змястоўныя, то ў гэтай сустрэчы другая палова нічым не адрознівалася ад першай. Жоўта-зялёныя настойліва працягнулі гнуць сваю лінію і яшчэ тройчы пасля перапынку адправілі мяч у браму прыезджай каманды. На 58-й хвіліне Бомбель з правага краю зрабіць далейшы пераклад на Сяргея Лявіцкага, той галавой у адзін дотык скінуў у цэнтр штрафной плошчы на ​​Савіцкага, які ў дотык расстраляў левы ніжні ад брамніка кут браму – 4:2. Праз16 хвілін прастрэл Лешка замкнуў Кавалёнак – 5:2, а канчатковы лік у матчы быў устаноўлены за сем хвілін да заканчэння асноўнага часу матчу. Памкнёнага адзін на адзін з галкіперам Лявіцкага рукой завалілі ў штрафной. Жукоўскі, замест удару з адзінаццаціметровай адзнакі, катнуў мяч наперад, а Савіцкі спакойна патрапіў у браму ў другі раз – 6:2.

Мінск 4-1 Нёман
Нёман 1-0 Гомель
Нёман 3-1 Прамень
Нёман 3-0 Ліда
Ліда 1-6 Нёман
Нёман 1-1 Нёман-Б
Нёман 0-1 Дняпро
Нёман 1-0 Крумкачы