«Нёман»-д — «Слуцк»-д Вярнуцца да спісу

У першых двух матчах чэмпіянату дублёраў гродзенская каманда зарабіла 4 ачкі. Пасля нічыйнага матча са «Славіяй» (2:2; галы забілі Лех і Сырыська), жоўта-зялёныя ў гасцях адолелі дубль «Іслачы» з лікам 1:0 (вызначыўся Журневіч). Такія вынікі дазволілі камандзе Троска асталявацца на 6-ай пазіцыі ў турнірнай табліцы.

Сённяшні супернік жоўта-зялёных у першых двух матчах саступіў. У Наваполацку случчакі прайгралі «Нафтану» 0:2, а праз тыдзень дома былі літаральна разгромленыя. Маладзёжка жодзінскага «Тарпеда-БелАЗ» адгрузіў у браму бела-сініх 8 мячоў, у той час як гаспадары забілі толькі адзін раз.

НЁМАН-д (Гродна) — СЛУЦК-д (Слуцк) – 1 : 0 (0 : 0)

НЁМАН: Шышлоў – Лешка, (к) Бяценя, Анюкевіч, Хвалько, Кругленя, Хлебасолаў, Яблонскі, Лех, Сырыська, Журневіч. Запасныя: Агапаў – Васкабойны, Главіцкі, Сенкель, Леўша, Зубрыцкі, Нарута.

СЛУЦК: Бранавец – (к) Былінкін, Міхнавец, Жук, Крот, Карпеня, Лазюк, Радкевіч, Хацько, Прылішч, Барысевіч. Запасныя: Кандраценка – Леўс, Кухцік, Далгапалав, Урядаў, Гурыновіч.

Галы: 1:0 — Журневіч (53, дабіванне)

Поўная версія пратакола даступна на старонках матча «Нёман»-д - «Слуцк»-д

ХВІЛІНА ЗА ХВІЛІНАЙ

• Беларусь Матч пачаўся (Стартавы свісток арбітра ў 16:00)
  • 2' – першы атака гаспадароў, якая магла завяршыцца ўзяццем брамы. Кругленя прыняў мяч у штрафной, а вось скінуць пад удар дакладна не атрымалася - госці вынеслі мяч падалей ад брамы
  • 3' – Анюкевіч пераклаў мяч на супрацьлеглы фланг на Яблонскага, перадача на забягаючага Лешка. Рушыла ўслед падача, абаронца шоргнуў мяч і Кругленя прабіў па мячы міма брамы
  • 4' – яшчэ адзін небяспечны прастрэл нізам з правага флангу Яблонскага - брамнік у падзенні накрыў мяч
  • 6' – сёння ў нашага абаронцы Мікіты Бяцені Дзень Народзінаў! Віншуем капітана каманды!
  • 9' – Лех мог адкрываць рахунак!!! Пасля флангавага праходу мяч быў дастаўлены ў штрафную і пасля памылкі абаронцы шанец прабіць з'явіўся ў Леха - прабіў, але брамнік адбіў
  • 10' – у плыні хвіліны Кругленя двойчы прабіў па браме, але абодва разы мяч ляцеў у рукі брамніка
  • 13' – небяспечны штрафны каля брамы гасцей, суддзя зафіксаваў гульню рукой. Хлебасолаў вызваўся біць і адправіў мяч крыху вышэй папярэчыны
  • 16' – яшчэ адзін штрафны каля брамы "Слуцка". Падача на далёкую штангу, Журневіч галавою прабіў у блізкі кут, але прамахнуўся
  • 19' – Хлебасолаў паспрабаваў прабіць па браме з далёкай дыстанцыі, але яго ўдар заблакавалі абаронцы. Адскочыў ад гульца мяч на выхадзе забраў у рукі Бранавец
  • Беларусь 22' – Хвалько рукой прыпыніў ляцяшчы міма мяч і заслужана атрымаў ад брэсцкага арбітра Куная жоўтую картку
  • 24' – выхад сам-насам не рэалізаваў Журневіч! Як так, Васіль? Нападнік качнуў брамніка, але прабіў вышэй брамы! Гэта ўжо другі загублены момант і першы стоадсоткавы.
  • 28' – ууууух! Удар слёту нанёс Хлебасолаў - міма брамы! Анюкевіч падхапіў мяч другім тэмпам і адразу ж перавёў яго на супрацьлеглы край, дзе на рагу штрафной размясціўся Хлебасолаў. Нападнік не даў мячу дакрануцца газона і слёту прабіў у далёкі верхні кут. Быў бы прыгожы гол, калі б Дзмітрый трапіў у створ.
  • 31' – яшчэ адзін стоадсоткавы момант! Мяч пасля ўдару галавой Хлебосолова ляціць міма брамніка і трапляе ў штангу!
  • 32' – яшчэ адно выйсце сам-насам, але толькі не зусім зручны для гульца. Мяч адляцеў убок і яго прыйшлося даганяць. Лех мяч дастаў, але брамнік скокнуў у ногі гульцу і адбіў мяч на кутавы
  • 33' – Журневич пракінуў мяч міма брамніка, але па браме яму не далі прабіць - два абаронцы перакрылі яму дарогу да пустой брамы. Нападнік спрабаваў у падзенні мяч праціснуць, але яму не далі да яго дацягнуцца
  • 37' – Журневич скінуў мяч Хлебосолову і той з 23-х метраў няўдала прабіў па браме - слаба і недакладна
  • 45' – шчыльна сядзяць жоўта-зялёныя на палове суперніка, але пакуль госці адбіваюцца ўдала
  • Беларусь канец першага тайма
  • Беларусь другі тайм пачаўся
  • Беларусь 46' – у нас адразу тры замены: Нарута выйшаў замест Анюкевіча, Зубрыцкі замест Яблонскага і Главіцкі замест Хлебасолава, у гасцей замена толькі брамніка. Бранавец пакінуў поле, замест яго ў браме гуляе Кандраценка
  • Беларусь 47' – Карпеня на правым флангу упусціў абарону "Слуцка" рукамі затрымаў нашага гульца і атрымаў папярэджанне
  • 53' – прабіў Главіцкі па браме, але абаронца падставіў нагу і мяч пайшоў на кутавы
  • Беларусь 53' – гооооооооол!!! Ну нарэшце! Падача кутавога, галавой прабіў па браме нашы, мяч патрапіў у штангу і адскочыў у цэнтр штрафной. Патаўкліся нашыя і Журневіч забіў мяч у сетку
  • 57' – яшчэ адна перспектыўная атака гаспадароў скончылася верхавой перадачай у штрафную - Лешка прабіў галавой, але мяч зноў размінуўся са створам брамы
  • 62' – Лешка прыклаўся да мяча з 18-ці метраў... Бракуе дакладнасці ударам нашых хлопцаў
  • Беларусь 65' – Сырыська груба знёс гульца, ударыўшы па нагах ззаду. Гарчычнік! усё заканамерна
  • Беларусь 68' – у гасцей замена: Далгаполаў змяніў Радкевіча
  • Беларусь 71' – у цэнтры поля груба абышліся з Кругленяй. Кунай заслужана паказаў Міхнаўцу жоўтую картку
  • 72' – мяч заляцеў у браму, але бакавы падняў сцяжок - па-за гульнёй. Была падача з штрафнога, зніжка галавой на лінію брамавай, адкуль Зубрыцкі адправіў мяч у сетку.
  • Беларусь 73' – у гасцей яшчэ адна замена: Урядаў замест Крата
  • Беларусь 78' – замянілі нашага імянінніка: замест Бяцені выйшаў на поле Сенкель
  • 81' – гульня выраўнялася, вось нават далёкі ўдар нанеслі госці. Адзін з нямногіх удараў
  • 84' – яшчэ адзін далёкі ўдар "Слуцка". Вышэй брамы прабіў Лазюк
  • Беларусь 88' – замена ў "Слуцку": замест Лазюка на поле выйшаў Гурыновіч
  • Беларусь 89' – замена ў "Нёмане": замест Журневіча на поле выйшаў Ляўшун
  • 90+1' – Главіцкі спрабаваў абыграць адзін у адзін гульца абароны, прыбраў мяч убок і прабіў. Абаронца ў апошні момант выставіў нагу і заблакаваў ўдар - толькі кутавы
  • 90+2' – Кругленя з кута штрафной выйшаў сам-насам з галкіперам гасцей, але прабіў прама ў брамніка. Па адскочыўшаму з штрафной мячу з-за штрафной прабілі нашы - брамнік забраў у рукі