«Слуцк»-д — «Нёман»-д: новы твар перамогі Вярнуцца да спісу

У мінулым туры дубль случчакоў атрымаў першую перамогу ў другім крузе, разграміўшы на выездзе маладзёжку «Белшыны» з лікам 3:0. У астатніх дванаццаці матчах малодшыя «цукраівікі» разжыліся ўсяго трыма ачкамі. Нічыйнага выніку каманда Дубіцкага дамаглася ў прынцыповым матчы супраць другой каманды «Гарадзеі», а таксама супраць аднагодкаў «Граніту» і брэсцкага «Дынама». Астатнія матчы былі прайграныя, аднак не ўсё там выглядае так безнадзейна. Практычна ў кожным прайграным матчы слуцкія хлопцы змагаліся да канца. Прычым, лепш за ўсё ў іх гэта атрымлівалася ў матчах супраць моцнага суперніка. У паядынках з мінскім «Дынама», жодзінскім «Тарпеда-БелАЗ» і БАТЭ случчакі саступілі за ўсё ў адзін мяч. Вядома, у «Дзень работнікаў прамысловасці», гаспадары хацелі паднесці падарунак сваім нешматлікіх гледачам, а таксама ўсім працаўнікам мясцовага цукроварафінаднага камбіната, які з'яўляецца генеральным спонсарам клуба. Аднак гродзенцы ня далі гэтаму ажыццявіцца, нават, нягледзячы на ​​тое, што ў чарговы раз перакроілі свой склад.

Госці, на майках якіх красаваўся надпіс ААТ «Скідзельскі цукровы камбінат», не далі ўсумніцца ў правільнасці размяшчэнне каманд у турнірнай табліцы. Хоць, пачатак сустрэчы і практычна ўвесь першы тайм, перавагі, як такой, не назіралася. Больш за тое, настырныя гаспадары больш кантралявалі мяч і спрабавалі атакаваць па ўсёй лініі фронту. У атацы ў случчакоў вылучаўся Рушніцкі. Яно і не дзіўна, мастоўскі хлопец мінімум на 8 гадоў, а то і на ўсе 9 быў старэйшы за любога з нашай лініі абароны. У выніку, менавіта ён і забіў адзіны мяч у браму «Нёмана», аднак гэтага было недастаткова, каб дамагчыся станоўчага выніку.

Да перапынку госці ніяк не маглі толкам зачапіцца за мяч. Перахапіўшы яго, жоўта-зялёныя адразу ж гэты мяч гублялі, і да сур'ёзных пагроз справа не даходзіла. Без збояў працавала і наша абарона. За ўвесь першы тайм нашы хлопцы дазволілі суперніку толькі раз небяспечна пагражаць брамы Шышлова. На 26-й хвіліне Антанюк уварваўся ў штрафную з правага фланга і магутна прабіў у блізкі кут - Шышлоў перавёў мяч на кутавы. Госці схамянуліся толькі ў канцоўцы першай паловы сустрэчы. Двойчы на ​​ўдарную пазіцыю партнёры выводзілі Буцько, аднак абодва разы пераможцам у гэтым супрацьстаянні выходзіў Бранавец. Паміж гэтымі момантамі здарыўся эпізод з прызначэннем першага адзінаццаціметровай удару. За хвіліну да канца асноўнага часу абаронца Рахімаў у сваёй штрафной згуляў як сапраўдны брамнік, у падзенні рукой адбіўшы мяч пасьля дакладнага ўдару Агурцова з-за межаў штрафной. Для чаго гэта было зроблена, не зусім зразумела, бо за спіной абаронцы быў брамнік. У выніку абаронца атрымаў заслужанае папярэджанне, а каманда была пакарана прызначэннем пенальці, які дакладна выканаў усё той жа Буцько.

Літаральна адразу ж пасля аднаўлення гульні нашы хлопцы не заўважылі Рушніцкага. Які пабываў у свой час у маскоўскім «Дынама» ды самарскіх «Крылах Саветаў» нападнік, літаральна праціснуў з левага краю абароны гасцей і наймагутным стрэлам увагнаў мяч у правы верхні ад брамніка кут брамы - 1:1.