Турнір у Брэсце Вярнуцца да спісу

З 13 па 15 красавіка 2016 года ў Брэсце прайшоў Рэспубліканскі турнір па футболе сярод дзяцей 2005 года нараджэння, у якім прымала ўдзел каманда СДЮШАР «Нёман» (трэнер - Д.І.Барычэўскі). У турніры прынялі ўдзел шэсць каманд, па яго рэгламенце спаборніцтвы прайшлі па кругавой схеме і на полі адначасова маглі знаходзіцца 9 гульцоў (8+1).

У першы гульнявы ​​дзень нашы хлапчукі набралі шэсць ачкоў з шасці магчымых. У стартавай сустрэчы яны ўпэўнена перайгралі аднагодкаў са школы брэсцкага «Дынама» 3:0, а затым мінімальна перайгралі магілёўскае «Дняпро» 1: 0. Другі дзень быў працягнуты яшчэ дзвюма перамогамі. Нашы хлопцы з аднолькавым лікам 2:1 перайгралі каманды ДЮСШ г. Рэчыца і другую каманду брэсцкага ЦАР. А вось у апошнім матчы турніру жоўта-зялёныя спатыкнуліся, хоць ўпэўнена вялі па ходзе сустрэчы два мячы. Тым не менш, нашы хлопцы саступілі першаму складу брэсцкага ЦАР з лікам 2:4.

На працягу ўсяго турніру хлапчукі нашай школы паказалі добры, атакуючы футбол. Тым не менш, чатырох вікторый нам не хапіла для агульнай перамогі ў турніры, гродзенцы занялі другое месца.

Каманда была ўзнагароджана Кубкам, а ўсе хлопцы атрымалі медалі адпаведнай ступені.

Лепшым гульцом каманды, а таксама лепшым абаронцам ўсяго турніру быў прызнаны Максім Кацынель.

Склад каманды, які выехаў на турнір: Спас Улад, Іваноў Павел, Лабанаў Максім, Баравенскі Міша, Сенкевіч Раман, Кацынель Максім, Зеленскі Ілля, Васількевіч Марат, Шумель Кірыл, Русіновіч Максім, Аўсепян Давід, Буднік Саша, Холад Стас.

Каманда выказвае падзяку ў арганізацыі паездкі на турнір бацькоўскаму камітэту і адміністрацыі СДЮШАР «Нёман».