Нашы ў арэндзе Вярнуцца да спісу

ГРАНІТ-МІКАШЭВІЧЫ / Д2 (5)

ЦЕСЛЮКЕВІЧ Павел, ЗАБЕЛІН Павел, СЯНКЕВІЧ Ян, КВЕНЦАР Максім, ШЫШЛОЎ Максім

Мікашэвіцкій «Граніт» у 24-ым туры Першай лігі ў гасцях прайграў лідэру чэмпіянату – «Смалявічы-СТІ» з лікам 1:2.

Жоўта-зялёны квінтэт у складзе гасцей пачаў матч у стартавым складзе. Чацвёра з іх правялі на полі ўсе 90 хвілін, выключэннем стаў толькі Максім Квенцар, які быў заменены на 75-й хвіліне. Характэрна, што адзіны гол за «Граніт» запісаў на свой рахунак Ян Сянкевіч, адкрыўшы лік на 57-й хвіліне пасля перадачы Паўла Цеслюкевіча

Статыстыка за сезон: КВЕНЦАР – 23 матча (усе – у стартавым складзе), 2 гола, 4 жоўтых карткі, 1 выдаленне; ЦЕСЛЮКЕВІЧ – 25 (25), 4 гола, 1 жк; СЯНКЕВІЧ – 24 (24), 11 галоў, 5 жк; ЗАБЕЛІН – 25 (25), 11 галоў, 1 жк; ШЫШЛОЎ – 4 (4), 6 прапушчаных галоў (з іх 1 - з пенальці).

ЛІДА / Д2 (4)

ГОЛЬЦАЎ Юрый, ЛУКАШЫН Антон, БУЦЬКО Аляксандр, ЛЕШКА Яўген

«Ліда» не змагла на сваім полі зламаць супраціў клуба «Баранавічы», распісаўшы з супернікам безгалявую нічыю.

З гродзенскага квартэта толькі Лешка правёў на полі ўсе 90 хвілін. Лукашын з'явіўся на полі на 64-й хвіліне, Гольцаў – на 75-й, а Буцько – на 80-й.

Гольцаў і Лешка выйшлі ў стартавым складзе «Ліды» у гасцявым матчы супраць «Энергетыка-БДУ», ​​у якім лідчане пацярпелі мінімальную паразу. Лешка адгуляў увесь гэты матч, Гольцаў быў заменены на 68-й хвіліне, а яшчэ двое гульцоў «Нёмана» – Аляксандр Буцько і Антон Лукашын з'явіліся на поле ў другім тайме на 60-й і 58-й хвілінах адпаведна .

Статыстыка за сезон: ЛУКАШЫН – 24 (з іх 19 – у стартавым), 1 гол; ГОЛЬЦАЎ – 22 матча (14), 5 жоўтых картак; БУЦЬКО – 22 (7), 2 гола, 1 жк; ЛЕШКА – 7 (5), 1 жк.

СМАЛЯВІЧЫ СТІ / Д2 (1)

ДЗЕМІДОВІЧ Аляксандр

У пераможным матчы з «Гранітам» (2:1) абаронца адыграў ад званка да званка.

Статыстыка за сезон: 23 матчы (22 у стартавым складзе), 2 галы, 3 папярэджанні.

СМАРГОНЬ / Д2 (1)

ГАНЧАРУК Кірыл

«Сморгонь» на выездзе разышлася мірам з «Асіповічамі» – 1:1, а Кірыл Ганчарук выйшаў на замену на 71-й хвіліне.

Статыстыка за сезон: 23 матчы (21 у стартавым складзе), 3 папярэджанні.

МЛКС ЗНІЧ / ПОЛЬШЧА Д5 (1)

ЖУРНЕВІЧ Васіль

«МЛКС Зніч» у хатняй сустрэчы ўзяў верх над «Канкордыяй» з Эльблонга з лікам 3:1. Выйшаўшы ў стартавым складзе Журневіч выніковымі дзеяньнямі не адзначыўся і быў заменены на 60-й хвіліне.

Статыстыка за сезон: 9 матчаў, 4 галы.

Фота: media-polesye.by