Арэнда Вярнуцца да спісу

ГАРАДЗЕЯ / Д1 (1)

ВАСІЛЮЧІК Уладзіслаў

У апошнім матчы 24-га тура чэмпіянату краіны «Гарадзея» у Жодзіна ва ўпартым паядынку мінімальна саступіла «Тарпеда-БелАЗ» (2:3). Зрэшты, Уладзіслаў Васілючак да гэтай паразы не меў дачынення. Галкіпер назіраў за паядынкам з лаўкі запасных.

Статыстыка за сезон: 8 матчаў (720 хвілін), прапушчана 13 мячоў, тры матчы «на нуль».

ГРАНІТ-МІКАШЭВІЧЫ / Д2 (5)

ЦЕСЛЮКЕВІЧ Павел, ЗАБЕЛІН Павел, СЕНКЕВІЧ Ян, КВЕНЦАР Максім, ШЫШЛОЎ Максім

«Граніт» у 24-м туры першай лігі пацярпеў нечаканая хатняя параза ад «Слоніма-2017» (1:3). Уся пяцёрка жоўта-зялёных, якія знаходзяцца ў арэндзе ў клуба з Мікашэвічаў, выйшла ў стартавым складзе.
У выніку чацвёрка – Шышлоў, Цеслюкевіч, Сенкевіч і Забелін, правялі на поле поўны матч, а Квенцар быў заменены на 53-й хвіліне. Адзначым, што адзіны гол гаспадароў запісаў на свой рахунак Забелін, адкрыўшы лік у гэтай сустрэчы на ​​5-й хвіліне. Гэта ўжо 11-ы гол Паўла ў гэтым сезоне.

Статыстыка за сезон: КВЕНЦАР – 22 матчы (усе – у стартавым складзе), 2 галы, 4 жоўтых карткі, 1 выдаленне; ЦЕСЛЮКЕВІЧ - 24 (24), 4 галы, 1 жк; Сенкевіч – 23 (23), 10 галоў, 5 жк; Забелін – 24 (24), 11 галоў, 1 жк; Шышлоў – 3 (3), 4 прапушчаных гола (з іх 1 – з пенальці).

ЛІДА / Д2 (4)

ГОЛЬЦАЎ Юрый, ЛУКАШЫН Антон, БУЦЬКО Аляксандр, ЛЕШКВ Яўген

Гольцаў і Лешка выйшлі ў стартавым складзе «Ліды» у гасцявым матчы супраць «Энергетыка-БДУ», у якім лідчане пацярпелі мінімальную паразу. Лешка адгуляў увесь гэты матч, Гольцаў быў заменены на 68-й хвіліне, а яшчэ двое знаходзяцца ў «Лідзе» гульцоў «Нёмана» – Аляксандр Буцько і Антон Лукашын, з'явіліся на поле ў другім тайме на 60-й і 58-й хвілінах адпаведна .

Статыстыка за сезон: ЛУКАШЫН – 23 (з іх 18 – у стартавым складзе), 1 гол; ГОЛЬЦАЎ – 21 матчаў (з іх 14), 5 жоўтых картак; БУЦЬКО – 21 (7), 2 галы, 1 жк; ЛЕШКА - 6 (5), 1 жк.

СМАЛЯВІЧЫ СТІ / Д2 (1)

ДЗЕМІДОВІЧ Аляксандр

Абаронца правёў увесь матч за «Смалявічы-СТІ», у якім яго каманда ўзяла ў Оршы верх над мясцовым аднайменным клюбам. Акрамя таго, Аляксандр зарабіў папярэджанне.

Статыстыка за сезон: 22 матчы (21 у стартавым складзе), 2 галы, 3 папярэджання.

СМАРГОНЬ / Д2 (1)

ГАНЧАРУК Кірыл

«Смаргонь» на сваім полі пацярпела мінімальную паразу ад «Белшыны» (0:1), а які выйшаў на поле з першых хвілін Кірыл Ганчарук быў заменены на 61-й хвіліне.

Статыстыка за сезон: 22 матчы (21 у стартавым складзе), 3 папярэджання.

МЛКС ЗНІЧ / ПОЛЬШЧА Д5 (1)

ЖУРНЕВІЧ Васіль

Каманда нашага нападніка згуляла ўнічыю з клубам «Ценча» з Біскупец (1:1), а Журневіч на гэты раз з'явіўся на полі на 66-й хвіліне.

Статыстыка за сезон: 8 матчаў, 4 галы.

Фота: media-polesye.by