Дубль у Барысаве выпусціў нічыю Вярнуцца да спісу

На матч супраць таго, хто ідзе ў лідзіруючай групе дубля БАТЭ былі адпраўленыя адразу некалькі гульцоў асноўнага складу. Трэніруючыя з асновай гульцы з большага ўмацавалі абараняліся парадкі гродзенскага дубля. Месца ў браме заняў Жураў, па краях абароны – Лешка і Анюкевич, Дземідовіч і Смунёў – у цэнтры абароны, а Журневіч заняў месца адзінага форварда.

Крыху больш за гадзіну на поле ішла роўная барацьба з невялікай перавагай прыезджай каманды. Да перапынку жоўта-зялёным удалося выйсці наперад і правесці некалькі нядрэнных нападаў, у кожнай з якіх прыняў удзел Ян Сенкевіч. На 11-й хвіліне яго перадачай са штрафнога не змог скарыстацца Анюкевіч, які застаўся сам-насам з галкіперам гаспадароў. Першым дотыкам абаронца ударыў па мячу, а з паўторным ударам справіўся Тузай. Праз пяць хвілін гродзенцы ўсё ж выйшлі наперад. Сенкевіч адабраў мяч у паўабаронцы, увайшла ў штрафную, двойчы крутануў абаронцаў БАТЭ і прастрэліў уздоўж лініі брамавай на супрацьлеглы край, куды накіраваўся Аляксандр Носко. Гродзенец стрымана унутраным бокам ступні паклаў мяч у правы ад брамніка ніжні кут варот – 0:1. На 27-й хвіліне госьці маглі лік павялічыць, але дакладнай перадачай Сенкевіча, які зноў абакраў абаронцу перад штрафной, не скарыстаўся Кругленя. З яго ударам справіўся брамнік гаспадароў і перавёў мяч на кутавы. Адзіны па-сапраўднаму небяспечны момант гаспадары стварылі ў самым пачатку тайма, калі пасля розыгрышу кутавога Малькевіч прабіў нізам. Мяч ляцеў у кут брамы, але Жураў паспеў падставіць руку і адвесці пагрозу.