«Нёман» — «Слуцк»: нулявая нічыя Вярнуцца да спісу

У перадапошнім туры першага круга «Нёман» прымаў суседа па турнірнай табліцы «Слуцк»

Поўнае прэв'ю сённяшняга матча

18:00

Роўна а 18:00 Лаўскі дае стартавы свісток.

2'

Случчакі больш актыўна пачалі гульню. Мяч больш знаходзіцца на палове поля гаспадароў

4'

Небяспечная атака атрымалася ў нашай каманды. З цэнтра поля перавялі мяч на Савіцкага, Павел трохі працягнуў мяч да штрафной і падаў на далёкую штангу - Бомбель трохі не дайшоў да мяча

5'

Цяпер небяспечна было каля брамы Курганскага. На прастрэл з правага краю пайшлі Анюкевіч і Бамбель - стык і абодвум спатрэбілася дапамога доктараў.

10'

Сёння наш капітан Сасноўскі з-за дыскваліфікацыі прапускае матч. У цэнтры абароны супраць «Слуцка» выйшлі гуляць Горбач і Пазняк. Упершыню павязка капітана гродзенскага клуба дасталася Паўлу Савіцкаму.

16'

Абменьваюцца супернікі выпадамі. Толькі што Бабко прастрэліў небяспечна нізам ў брамавую, аднак Курганскі уважлівы - мяч прыціснуты да зямлі

17'

Першы ўдар у створ брамы нанеслі жоўта-зялёныя. Савіцкі паспрабаваў з-за штрафной прабіць - слаба і ў брамніка.

23'

Невялікі пырапынак, футбалісты адправіліся папаўняць водны запас. Вельмі горача сёння ў Гродна, як і па ўсёй Беларусі.

25'

Алісейка! Атрымаўся далёкі ўдар у паўабаронцы случчакоў. Курганскі цягне мяч - кутавы

26'

Адбіліся нашыя і ўцякалі ў атаку. Зноў фолят на Бомбеля і зноў патрэбна дапамога лекар ... Усё абышлося, Артур застаецца ў гульні

32'

Вельмі цяжка гуляе наша каманда. Усё больш без мяча даводзіцца перасоўвацца па полі гульцам жоўта-зялёных. Без мяча гуляецца вельмі цяжка, тым больш па такой тэмпературы.

34'

Расцягваюць нашу абарону госці. Адбіваюцца хлопцы, падача з правага краю і абаронцы апярэджваюць высачэзнага Крызо - кутавы будзе каля брамы Курганскага.

35'

Зноў пасля кутавога атрымліваецца хуткі выхад у контратаку, Лешка працягнуў мяч метраў 80 і вельмі недакладна прабіў па браме.

36'

Савіцкі ледзь не забівае гол! Бомбель прыняў мяч у штрафной, разгарнуўся і перавёў на супрацьлеглы край штрафной. Савіцкі слёту галавой прабіў у супрацьход варатару і быць бы голу, але абаронца вынес які ляціць у кут мяч!

39'

Цяпер ужо госці даравалі нашу каманду! З першым ударам Курганскі справіўся, а вось на дабіванні першым быў Перапечка. Ніхто не перашкаджаў яму адправіць мяч у сетку, але Аляксандр запусціў мяч вышэй брамы.

42'

Вяргейчык з развароту прабіў у бок брамы - значна вышэй

ПЕРАПЫНАК

46'

У перапынку Кавалевіч зрабіў адну замену, замест Вяргейчыка у гульню ўступіў Савасцьянаў

48'

Госці зноў пачалі тайм з нападаў. Толькі што нашы абаронцы заблакавалі ўдар суперніка

56'

Актывізаваліся гаспадары. Правялі некалькі нядрэнных нападаў, у адной з якіх Савіцкі з-за штрафной прабіў нізам у левы ад брамніка кут брамы. Слаба ляціць мяч - Лесько спакойна забірае мяч

59'

Другая замена ў складзе гарадзенскага: замест Дурая у гульню ўступіў Дзмітрый Кавалёнак. Гэта 280 матч у чэмпіянаце, які Кавалёнак правядзе ў складзе жоўта-зялёных

63'

Савіцкі ў сваім стылі - прыняў мяч на флангу працягнуў па краі, зрушыўся ў цэнтр і прабіў левай нізам - мяч праляцеў побач са штангай

66'

Першая замена ў складзе случчакоў: Шчагрыковіч замест Лявіцкага

70'

Апошняя замена у гродзенцаў: Бомбель сыходзіць, дэбютуе Сарокін

74'

Кутавы каля брамы гродзенцаў, Анюкевіч першы на мячы - вынас галавой. Мяч вылятае за межы штрафной і кладзецца прама на нагу гульцу слуцкай каманды. Балазе, што не патрапіў па мячы гулец Слуцку

78'

Замена ў Слуцка: Куган сышоў, Курловіч уступае ў гульню

86'

Некалькі разоў Кавалёнак напружваў абарону прыезджай дружыны і абодва разы абаронцы выносілі мяч за межы поля.

90'

Тры хвіліны дададзена

90+3'

Гучыць фінальны свісток. Сёння каманды галоў не забілі і паклалі ў свае скарбонкі па 1 працоўнаму ачку

Глядзім футбол і галасуем за лепшага гульца ў складзе нашай каманды.

НЁМАН (Гродна) — СЛУЦК (Слуцк) – 0 : 0 (0 : 0)

Нёман: Курганскі - Лешка, Горбач, Пазняк, Анюкевіч - Кавалюк, Дурай - Савіцкі, Канцавы, Бомель - Вяргейчык. Запасныя: Жураў - Кавалёнак, Журневіч, Сенкевіч, Сарокін, Носко, Савасцьянаў.

Слуцк: Лесько - Алісейка, Залескі Аляксей, Бамба, Залескі Андрэй - Куган, Мілько - Лявіцкі, Перапечка, (к) Бабко - Крызо. Запасныя: Бранавец - Быліна, Шчагрыковіч, Курловіч, Вакуліч, Жук, Яцкевіч.

Полный протокол встречи доступны на старонках матча «Нёман» - «Слуцк»