Забелін забіў за «Баранавічы» Вярнуцца да спісу

Працягваем знаёміць з выступам аддадзеных у арэнду гульцоў «Нёмана» у Першай Лізе. У другім туры зноў згулялі ўсе нашы хлопцы.

«Баранавічы» – «Тарпеда-Мінск» (Мінск) - 2:1. «Баранавічы» дома абыгралі мінскае «Тарпеда». Адзін з двух мячоў забіў Павел Забелін, правай нагой адразу адправіўшы пераляцеўшы ўсіх мяч у далёкі кут варот пасля флангавай перадачы. Забелін лік зраўняў на 63-й хвіліне, а праз сем хвілін гаспадары выйшлі наперад і атрымалі валявую перамогу. Прыемна, што да яе датычныя нашы хлопцы. Цеслюкевіч быў заменены на 56-й хвіліне, замест яго выйшаў Антон Косцючак. Павел Забелін адыграў увесь матч.

«Орша» – «Ліда» - 2:1. Выезд у Оршу апынуўся няўдалым для каманды Віталія Тарашчыка. Прапусціўшы два мяча, каманда знайшла ў сабе сілы адыграць толькі адзін мяч. Лукашын правёў матч без замены, а Гольцаў пайшоў з поля на 73-й хвіліне.

«Смаргонь» – «Смалявічы СТІ» - 1:0. «Смаргонь» таксама атрымала першую перамогу. Дома мінімальна была абыграна каманда са Смалявічаў. І Ганчарук, і Василючак адыгралі матч цалкам, а галкіпер запісаў на свой рахунак першы «сухар».

СТАТЫСТЫКА

Індывідуальныя дадзеныя па гульцам прыведзены на 27 красавіка (пасля 2-га тура)

ЛУКАШЫН Антон Ліда 2 172 0 + 0 0/0/0

Фота ў тэксце: Анатоль Рэдзін (афіцыйная суполка ФК Прамень Укантакце) Матчы трэцяга тура ў другім дывізіёне адбудуцца 30 красавіка.