Жаночая каманда граміць Брэст Вярнуцца да спісу

Чарговы матч чэмпіянату жаночая каманда правяла ў Брэсце супраць мясцовага БАЦАР. Наш сённяшні супернік ставіцца да тройкі аўтсайдэраў, якія адбіраюць ачкі толькі адзін у аднаго. Звычайна, у такіх сустрэчах каманда змагаецца сама з сабой. Таму пытанне перад матчам стаяла толькі адно: колькі сёння каманда зможа адправіць мячоў у сетку суперніка?

Гаспадары вельмі доўга ўдала адбіваліся, а жоўта-зялёныя бесклапотна гублялі адзін момант за іншым. Першы мяч заляцеў у вароты брэсцкай каманды толькі на зыходзе 28-й хвіліны, аднак да перапынку розніца ў ліку паспела павялічыцца. У чатырох з пяці забітых мячоў у першай палове сустрэчы ўдзел прыняла Лізавета Сяргейчык, якая тройчы забіла сама і дапамагла гэта зрабіць Ніне Кпао. Яшчэ адзін мяч, забіты ў першым тайме, на рахунку капітана каманды Кацярыны Дудко.

На першай хвіліне другога тайма Сяргейчык забіла чацвёрты мяч і праз дваццаць хвілін была заменена. Нашы ж да канца матчу вызначыліся яшчэ тройчы - галамі адзначыліся Лінда Гоўз, Ганна Ельяшэвіч і Вольга Мелканянц.

Вынікі тура: «Мінск» - «Надзея-СДзЮШАР-7» (Магілёў) - 14:0, «Славянка» (Мінск) -  «Зорка-БДУ»  (Мінск) - 0:9, «Бабруйчанка» (Бабруйск) - «Іслач-РДВАР» (Мінск) - матч пройдзе заўтра.

У турнірнай табліцы пакуль усё без змен (становішча каманд). Перамога ў гэтым туры дазволіла «Нёману» застацца на трэцім радку да наступнага тура, у рамках якога жоўта-зялёныя прымуць дома 8 чэрвеня мінскую  «Зорку-БДУ», якая ідзе на другім месцы.

ПРАТАКОЛ МАТЧА

БАЦАР (Брэст) — НЁМАН (Гродна) – 0 : 9 (0 : 5)

БАЦАР: Вайнаровіч - Казлова, Іванюк, Куцык (Міхайлава, 78), Стапінчук, Пушкар, Сідарчук (Клімчук, 65), Міхальчук (Хвясько, 52), Навумовіч, Чырэц, Савельева (Сухарэвіч, 46). Запасныя гульцы: Клімчук, Яцушкевіч, Важынская.

НЁМАН: Авдейчик – Аўдзейчык - Дзіякітэ, Гоўз (Мелканянц, 77), Кенда, Верхалайцава - Хаідара, Сіняк - Раманчук, Сяргейчык (Ельяшэвіч, 67), Кпао (Саракалетава, 89) - (к) Дудко. Запасныя гульцы: Карней - Шмароўская.

Галы: 0:1 - Сяргейчык (28, пас - Гоўз), 0:2 - Дудко (37, пас - Кпао), 0:3 - Сяргейчык (42), 0:4 - Кпао (44, пас - Сяргейчык), 0:5 - Сяргейчык (45+1, пас - Дудко), 0:6 - Сяргейчык (46, пас - Кпао), 0:7 - Гоўз (58, пас - Кпао), 0:8 - Ельяшэвіч (76, пас - Верхалайцава), 0:9 - Мелканянц (89, пас - Верхалайцава).